Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Węzeł przejezdny, ostrawianie odetchnęli

Koniec komplikacji na drodze łączącej centrum Ostrawy z Porubą. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oddano do użytku Mosty Swinowskie, jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Ostrawy.

Na razie na próbę. Zakończyły się prace związane z modernizacją mostów oraz budową nowego terminalu komunikacji miejskiej. Dwa klasyczne skrzyżowania - koło dworca kolejowego oraz koło sklepu "Hornbach" - przebudowano na ronda, wyremontowano nawiązujące do mostów odcinki dróg. Nowy terminal komunikacji miejskiej to nowoczesny obiekt, składający się z wieży południowej i północnej. Został wyposażony w ruchome schody oraz windy. 

- Mam nadzieję, że podróżni docenią nasze starania o podwyższenie komfortu przejazdów, choć prace związane były z długotrwałym wyłączeniem Mostów Swinowskich z ruchu - powiedział podczas uroczystego otwarcia hetman województwa morawsko-śląskiego, Miroslav Novák. Cała inwestycja pochłonęła przeszło 400 mln koron, część pokryły dotacje unijne, resztę województwo i miasto Ostrawa.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: