Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wesele po naszymu na Wzgórzu Zamkowym już w sobotę

Już w sobotę (21.08) na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym będzie można wziąć udział w spektaklu „Wesele po naszymu / Veselka po našymu”. Projekt jest wynikiem współpracy Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, Hażlaskiego GOK i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

Spektakl w reżyserii Bogdana Kokotka odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym o 20:00, wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. W przedstawieniu wystąpią aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz „Kapela Pana Janka” funkcjonująca w ramach GOK-u w Hażlachu.

Czym wyróżnia się spektakl „wesele po naszymu”? – w ramach przedstawienia zaprezentowane zostaną tradycje i zwyczaje weselne charakterystyczne dla regionu Śląska Cieszyńskiego. Widzowie podczas przedstawienia mają poczuć się jak goście weselni, dlatego przygotowaliśmy symboliczny poczęstunek kołaczem weselnym. Problematyka, której poświęcony jest projekt, stanowi nośnik wielu wartości, z którymi utożsamiają się mieszkańcy z obu stron granicy. Dzięki projektowi nawiązano trwałą współpracę przedstawiciele wszystkich partnerów projektu tj. lokalnych twórców, profesjonalnych aktorów, tancerzy i pracowników artystycznych skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej w Cieszynie – wyjaśnia Cecylia Gasz-Płońska, jednak z organizatorek akcji.

Projekt angażuje przedstawicieli różnych pokoleń oraz mieszkańców obu stron granicy. Przedstawienie ma nie tylko dostarczyć rozrywki uczestnikom, ale również wpłynąć na możliwość dalszego przekazywania wartości, tradycji i zwyczajów kolejnym pokoleniom.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-20 21:32:47
venis: Też bym chciała pójść ale niestety winda na górę zamkową nieczynna a ja jestem niepełnosprawna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: