Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wernisaż Małgorzaty Sikory w Sarkandrówce

W Muzeum im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie zostanie otwarta w piątek (24.07) wystawa malarstwa Małgorzaty Sikory pt. 'Promień Twej łaski'.

Małgorzata Sikora to artystka, która pierwsze szlify zdobywała w Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka. Jak mówi sama o swojej twórczości, malarstwo daje jej możliwość dialogu z drugim człowiekiem przez sztukę, która wyraża się nie tylko w malarstwie ale także w poezji.  Wystawa „Promień Twej łaski” zawiera 17 obrazów artystki inspirowanych spotkaniem z Bogiem.  Małgorzata Sikora mówi, że mają one prowadzić odbiorcę do refleksji nad własną duchowością.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (24 lipca) o 16:30.  W niedzielę Muzeum zaprasza na „Niedzielę Otwartą”. W godzinach dopołudniowych, między 8:00 a 12:30 będzie można zobaczyć piwniczkę narodzenia św. Jana Sarkandra, a także wystawy muzealne.

Finisaż wystawy Małgorzaty Sikory „Promień Twej łaski” zaplanowano na 14 sierpnia o 17:00. Wówczas autorka spotka się z odbiorcami i zaprezentuje tomik swojej poezji.

Muzeum im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie (Rynek 2) jest czynne od wtorku do piątku między 9:30 a 16:00 i w soboty od 9:30 do 12:00

red.
 

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: