Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weekend za nami: statystyka policji

W miniony weekend mundurowi w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 7 sprawców przestępstw oraz 3 osoby które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 180 interwencji. Na szczęście nie odnotowano wypadków drogowych a jedynie 8 kolizji.

Podczas przeprowadzanych wyborów prezydenckich nie odnotowano przypadków łamania ciszy wyborczej ani innych incydentów, które mogłyby zakłócić prawidłowy przebieg głosowania. 

-  Od piątku do niedzieli kryminalni odnotowali 4 kradzieże. W tym czasie policjanci w całym powiecie zatrzymali łącznie 7 sprawców przestępstw oraz 3 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy: kradzieży, posiadania narkotyków oraz dwóch pijanych kierowców. W piątek i niedzielę policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali łącznie 4 osoby, które posiadały narkotyki. W tych samych dniach funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 2 pijanym kierowcom. – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jednego z pijanych kierowców zatrzymano w piątek (8 maja) rano na ulicy 1 Maja w Goleszowie. Policjanci z ustrońskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca Goleszowa wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.

 Z kolei w sobotę policjanci ze Strumienia zatrzymali pijanego motorowerzystę. -  Jadącego "zygzakiem" kierowcę jednośladu zatrzymano na ul. Cieszyńskiej w Chybiu. 33-letni kierowca miał ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. – opisuje Domagała. 

Większość zatrzymanych w weekend sprawców usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: