Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weekend Chemiczny na Wzgórzu

Dwa dni potrwa w Cieszynie piknik chemiczny. Już dzisiaj od popołudnia na cieszyńskim Zamku trwały konkursy dla młodzieży i konferencja chemiczna. A jutro wielki festyn dla dzieci.
Choć święto chemików przypada w drugi weekend czerwca, to z powodu Mistrzostw Euro, trochę wcześniej w Cieszynie będzie ono obchodzone. Już dzisiaj odbył się drużynowy konkurs powiatowy dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazialnych na temat - Maria Skłodowska-Curie Kobieta niezwykła. Po południu, o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie na Zamku Cieszyn, połączone z wykładem prof. Jacka Kijeńskiego nt. „Słoneczna Chemia – chemia jest w nas i wokół nas”.
 
Ale główne obchody chemicznego weekendu zaplanowane są na sobotę. Na Wzgórzu Zamkowym wiele chemicznych atrakcji. Zapraszamy oczywiście dzieci, młodzież i opiekunów. Piknik chemiczny rozpoczynamy o godzinie trzynastej - mówi Jacek Nagórniewicz wiceprezes cieszyńskiego oddziału Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. W programie wiele ciekawych pokazów i doświadczeń.
 
 
Doświadczenia chemiczne to jedno, ale jak mówią organizatorzy będzie także coś dla starszych. Będzie można dowiedzieć się również i zobaczyć pokaz zastosowania chemii w gospodarstwie domowym.
 
Dla najmłodszych przygotowano plener malarski, zabawiać będą również klauni z różnymi konkursami. Wszystko odbywać się będzie w atmosferze pikniku, ma nie zabraknąć dobrego jedzenia. Całość zaplanowana jest mniej więcej do godziny 17.00
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: