Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wędruj szlakiem za Kicakiem!

Dzięki pozyskanej dotacji - w wysokości 20000 zł – na terenie Gminy Hażlach będzie kontynuowany projekt pn. „Gminnym szlakiem z Kicakiem”. Tym razem wszystko będzie kręciło się wokół kicakowych tabliczek. Powstanie również strona internetowa oraz zostaną nagrane filmiki.

Lokalne Partnerstwo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, zawiązane w Gminie Hażlach w 2018 roku, rusza z kolejnymi działaniami. Jak informuje sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada, dotacja w wysokości 20000 zł umożliwi kontynuację projektu pn. „Gminnym szlakiem z Kicakiem”.

Partnerzy zachęcą mieszkańców i turystów do odnalezienia wszystkich kicakowych tabliczek– a jest ich prawie 100 - rozsianych po całej gminie. W realizacji zadania ma pomóc między innymi  nowo powstała strona internetowa, która będzie połączona z mapą Google. Warto dodać, że  każdy, kto przemierzy kicakowy szlak ma szansę wygrać różnorakie gadżety – chusty, torby, kolorowanki, itp. – zdradza Zawada.

W ramach projektu  zostaną także nagrane filmiki promujące poszczególne sołectwa. Oprowadzi  po nich gminna maskotka -  KICAK. Dzięki projektowi ,,stelaki” oraz goście przyjrzą się ciekawym, pełnym pasji i talentów osobowościom z Gminy Hażlach - dodaje sołtys. Na zakończenie projektu zaplanowano Kino Plenerowe w Parku w Zamarskach.

Wszelkie działania zostaną zrealizowane dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich organizacji społecznych w Gminie Hażlach (KGW, OSP, LKS, Stowarzyszenia itp.), Sołtysów, Rad Sołeckich  oraz wsparciu Wójta i Urzędu Gminy.

Projekt „Wędruj szlakiem za Kicakiem” Lokalnego Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-10 21:41:52
gonzo-12345: Byłoby super gdyby na takiej tabliczce znalazła się informacja dlaczego ona stoi w tym miejscu, człowiek by się czegoś dowiedział. Nie mówię o tak oczywistych miejscach jak np. zabytki, ale spotkałem takie tabliczki gdzieś przy bocznych drogach stojące po prostu w polu?
2021-03-10 21:57:15
skaldek: Dlatego cieszymy się, że udało się zdobyć środki na m.in. powstanie strony internetowej połączonej z GoogleMaps i kodami qr code. Cały projekt jest oddolną inicjatywą, w którą zaangażowane są wszystkie organizacje spoleczne z gminy. Marzeniem są figury kicaków na wzór wrocławskich krasnali.
2021-03-10 22:31:28
Jestem: To mnie Pan uspokoił, bo naprawdę jako niezorientowany zastanawiałem się po co w dosyć wątpliwych miejscach zostały ustawione te tabliczki. Niekiedy jadąc na rowerze nie ma możliwości ich zauważenia (np. Brzezówka ul. Leśna na zakrętach). Życzę więc szybkiego ukończenia projektu, wtedy podejmę się rzetelnej oceny.
2021-03-11 07:32:53
jacek.placek: @gonzo-12345 zgadzam się z tobą. wykonanie fatalne i robione na sile, wiele tych tabliczek już nie ma a lokalizacja czasem wątpliwa. wybrałem się w taką wycieczkę i stwierdzam brak infrastruktury (zachęca sie do zwiedzania a nie ma gdzie sie załatwic lub cos zjesc) generalnie szkoda czasu, jakies chaszcze dookoła. czlowiek musi sie domyslac o co chodzi. za te pieniadze moznabyłoby zrobic cos bardziej pozytecznego, np sciezke w lesie utwardzic / zrobic miejsce wypoczynkowe jak borgonka w hazlachu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: