Wąsek znowu w czołowej „10”!

Paweł Wąsek, po krótkim epizodzie w Pucharze Świata, wrócił do zmagań tzw. drugoligowych – Pucharu Kontynentalnego. Podczas sobotnich zmagań na skoczni w Lahti (HS-130) zajął 9. miejsce, a sto punktów do klasyfikacji generalnej dopisał sobie Clemens Leitner, dzięki czemu Austriak objął prowadzenie w cyklu.

Ustronianin uplasował się dzisiaj na 9. pozycji, co oznacza dla niego trzeci konkurs spośród ostatnich czterech, kiedy udało mu się zakończyć zmagania w czołowej „10”. Wąsek mógł liczyć na jeszcze lepszy wynik, gdyż po pierwszej serii zajmował 6. miejsce. W rundzie finałowej dołożył 1,5 m, ale rywale podnieśli poziom i dla zawodnika Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oznaczał to spadek o trzy lokaty.

W sobotę głos należał do reprezentantów Austrii oraz Słowenii. Co prawda, ci drudzy zajęli dwa stopnia podium, ale to Clemens Leitner radował się z wygranej. Spośród Polaków punktowali jeszcze Stefan Hula (14.) i Andrzej Stękała (17.). Dodajmy, iż w dzisiejszym konkursie wystąpił również Arkadiusz Jojko - dla istebniania był to debiut w Pucharze Kontynentalnym. Zawodnik WSS Wisła zakończył zmagania na 37. pozycji.