Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty zdobienia drewna

Chcesz nauczyć się podstaw ciesielstwa i snycerstwa, nie płacąc za lekcję? Masz okazję. - Zapraszamy 10 września na warsztaty, które poprowadzi Robert Czeczor z Jaworzynki, zajmujący się budową domów drewnianych przy użyciu tradycyjnych technik i narzędzi – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Bezpłatne warsztaty są częścią projektu „Akademia Tradycyjnego Rzemiosła. Rozwój oferty turystycznej Euroregionu Śląsk Cieszyński”, realizowanego przez Zamek Cieszyn. Ich uczestnicy poznają tajniki ręcznej obróbki oraz zdobienia drewna. a

- Warsztaty odbędą się w Jaworzynce, 10 września (sobota, godz. 9.00-18.00). Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę: www.tradycyjniepiekne.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 504 565 335 – dodaje Beata Mońka - Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia wraz z krótką informacją na temat ewentualnych doświadczeń związanych z obróbką drewna czy zdobnictwem na adres: tmajorek@zamekcieszyn.pl.

Projekt „Akademia Tradycyjnego Rzemiosła. Rozwój oferty turystycznej Euroregionu Śląsk Cieszyński” prowadzony jest przez Zamek Cieszyn oraz jabłonkowski oddział PZKO w Republice Czeskiej. - By móc czerpać z bogactwa kultury materialnej, która jest kapitałem Śląska Cieszyńskiego, warto ją najpierw poznać. By twórczo wykorzystywać dawne techniki, warto się ich nauczyć. A najlepiej uczyć się od mistrzów – podkreślają organizatorzy spotkań.

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: