Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty terenowe z fundacją "MamGrono"

W sobotę (04.07.) w Cieszynie odbyły się Warsztaty Małego Turysty – wydarzenie dedykowane rodzinom z dziećmi, zorganizowane przez fundację „MamGrono” przy współpracy z Miastem Cieszyn. Podczas warsztatów dzieci nabyły wiele cennych umiejętności, które z pewnością kiedyś przydają im się w terenie.

Dzieci z radością poznają otaczający je świat, są bardzo ciekawskie i mają wiele pytań. Odpowiedzi przynajmniej na część z nich poznały podczas Warsztatów Małego Turysty, które odbyły się w rezerwacie przyrody „Kopce” oraz użytku ekologicznym „Łąki na Kopcach” w Cieszynie. O tym, jak radzić sobie w terenie opowiedzieli Zuzanna i Sebastian Chabowscy – frekwencja dopisała, dzieci otrzymały pakiety, potrzebne do pracy podczas warsztatów. Były tam mapy naszego regionu oraz mapę terenu rezerwatu „Kopce”, dostarczoną przez prowadzących. Za pomocą kompasu dzieci rozpoznawały kierunki świata i wskazywały, w którą stronę wycieczka ma się udać. Przygotowana została też cała łąka szałasów – podsumowała Anna Babik z fundacji „MamGrono”.

Warsztaty trwały przez kilka godzin, a dzieci nauczyły się m.in. jak w prosty sposób korzystać z mapy i kompasu oraz jak zachowywać się w różnych warunkach terenowych, jak poradzić sobie przy nagłych zmianach pogody i w jaki sposób przygotować potencjalne schronienie. Sporo powiedziane zostało również o zwierzętach oraz o śladach, jakie zostawiają. Uczestnicy spotkania pozbierali też „skarby przyrody” (nie niszcząc naturalnych struktur terenu), z których w domu stworzą naturalny obraz. Zajęcia odbyły się dzięki pracy fundacji i współfinansowaniu Miasta Cieszyna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: