Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty szycia toreb ekologicznych

W kwietniu 2020 roku informowaliśmy, że Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach w ramach konkursu otrzymało środki na realizację projektu „Eko-szycie = eko-życie”. Aktualnie projekt już się rozpoczął, a zainteresowani mogą we wtorki w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu filia w Pogwizdowie uszyć ekologiczną torbę lub wielorazowy worek na owoce i warzywa.

Projekt jest prowadzony przez Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach, które w ramach konkursu „FIO Śląskie Lokalnie 2020” organizacja pozyskała 4800 złotych na jego realizację. Dzięki środkom zakupione zostały maszyny do szycia i materiały, z których na zajęciach powstają ekologiczne torby na zakupy i woreczki na warzywa i owoce wielorazowego użytku (do wykonania tych ostatnich w domowym zaciszu wystarczy nam chwila cierpliwości, igła, nić i stara firanka).

O co jednak chodzi z szyciem toreb? O wprowadzenie w nasze życie bardziej ekologicznych rozwiązań – chodzi o wyeliminowanie lub maksymalne ograniczenie korzystania z plastikowych „jednorazówek”, które zaśmiecają nasze środowisko. Torby wielorazowego użytku łatwo przygotować, służą nam dłużej i przede wszystkim są ekologiczne – wyjaśniały nam przedstawicielki Stowarzyszenia Miłośników Gminy Hażlach – na warsztaty przychodzą osoby, które po raz pierwszy mają styczność z maszyną do szycia i nie jest to problem, już po chwili udaje im się przygotować własne torby – uzupełniają.

Ekologiczne nawyki nie tylko pozwolą nam na poczucie, że robimy coś dla środowiska, ale również pozwolą nieco zaoszczędzić. Jednorazówki, torby papierowe w sklepach, czy też nieco grubsze reklamówki to za każdym razem kilkadziesiąt grodzy, a czasem musimy ich zabrać kilka, lub nawet kilkanaście dziennie w różnych sklepach.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: