Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty samoobrony

Członkowie cieszyńskiej i skoczowskiej sekcji Kung-fu i Ju-Jitsu oraz przedstawiciele policji z Cieszyna, Skoczowa i Strumienia wzięli udział w warsztatach samoobrony, których organizatorem był instruktor samoobrony i Ju-Jitsu Ryszard Bochm 6 Toan/Dan Kung-fu Diu-Su / Ju-Jitsu.

Zajęcia praktyczne przeplatane były z wykładami dotyczącymi zachowania się w czasie realnego zagrożenia. Szkolenie, które odbylo się w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie było kontynuacją obchodów 25 -lecia uprawiania sztuk walki przez R. Bochm.

Na ten rok zaplanowano rówież szkolenia z zakresu Filipińskich Sztuk Walki, nowoczesnej szkoły Modern Arnis i najstarszej szkoły na Filipinach Doce-Pares Eskrima oraz szkolenia z zakresu karate tradycyjnego.

- Samoobrona nie jest dziedziną ani dyscypliną sportu, a jedynie umiejętnością utylitarną opartą na charakterystycznych technikach dla wybranych sztuk i sportów walki. Jej głównym zadaniem jest zneutralizowanie ataku przciwnika jako reakcji na jego atak – wyjaśnia intruktor.

Tym razem prowadzący zajecia przedstawił izraelski system samoobrony KRAV MAGA. Techniki samoobrony KRAV MAGA uczą obrony nieuzbrojonej osoby przeciw szerokiej gamie niebezpiecznych ataków chociażby takich, jak uderzeń, kopnięć, duszeń, obchwytów głowy, tułowia i innych trzymań. Mają też zastosowanie do groźniejszych scenariuszy wyższego ryzyka, grożących życiu, gdzie napastnik jest uzbrojony w broń taką jak pałka, butelka, nóż lub pistolet.

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: