Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty klimatyczne

W piątek (20.12.2019) w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie odbyły się warsztaty w ramach działania Cieszyńskiej Rady Młodych do spraw Klimatu. Podczas spotkania członkowie rady dyskutowali zarówno o różnego rodzaju problemach i działaniach, jak i władnych pobudkach, dotyczących zaangażowania w prace Rady.

W warsztatach mogły wziąć udział nie tylko osoby należące do Rady, ale również ci, którzy chcieliby się w prace tej instytucji włączyć. Dyskutowano między innymi o zmianach klimatu w odniesieniu do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz o możliwościach mieszkańców, dotyczących szeroko pojętej ekologii i ograniczania emisji szkodliwych substancji do środowiska.

W celu lepszego poznania uczestników oraz określenia pobudek każdego z nich, przeprowadzono ćwiczenie, w którym każdy na podstawie miejsca, w którym stoi, musiał określić swój stosunek do danej sprawy. Podczas pytania, dotyczącego pobudek wstąpienia do Rady, uczestnicy podzielili się na trzy obozy – mamy trzy możliwości, dlaczego zdecydowaliście się na uczestnictwo. Po pierwsze mogliście zdecydować się na udział w Radzie ze względu na to, że dla was najważniejsza jest tematyka ochrony klimatu i adaptacji miasta do zmian. Próba podjęcia działań na rzecz ekologii. Druga opcja to chęć zrobienia czegoś dobrego dla Cieszyna i lokalnej społeczności. Trzecia to chęć podnoszenia swoich kompetencji – wyjaśniała prowadząca.

Sporo czasu poświęcono na dyskusję na temat możliwości osób młodych. Jak podkreślano, młode pokolenie może mieć duży wpływ na politykę klimatyczną miasta, a wszystkie pomysły i inicjatywy są bardzo cenne. Mieszkańcy miasta mogą m.in. współpracować z odpowiednimi wydziałami w Urzędzie Miejskim, czy też mieć aktywny wpływ na prace Rady Miejskiej Cieszyna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: