Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Warsztaty dziennikarskie w SP w Pogwizdowie

W piątek (18.11) w Szkole Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie odbyły się warsztaty dziennikarskie dla dzieci. Uczniowie klasy 8A mieli szansę znaleźć się w przygotowanym w jednej z sal studiu telewizyjnym, gdzie wystąpili przed kamerą!

Warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkoły w Pogwizdowie odbyły się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu – nigdy nie wiemy, jak potoczy się ścieżka naszej kariery, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego tak ważne jest, aby poznać różne zawody. W tym przypadku uczniowie mogli zostać cyfrowymi ekspertami, dowiadując się, w jaki sposób wyglądają nagrania w profesjonalnym studiu telewizyjnym. Podczas kolejnych zajęć dowiedzą się na przykład jak łatwo zmontować filmik i przygotować materiał – mówiła Cecylia Gasz-Płońska Dyrektor hażlaskiego GOK.

Podczas z zajęć każdy z uczniów stanął przed kamerą i opowiedział o sobie. Wszystko było nagrywane, a nagrania zostały uczestnikom zajęć udostępnione. Jak podkreślali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu, obecnie nagrywanie filmów stało się codziennością, a dziennikarz nie musi pracować w biurze – może nagrywać materiały na przykład telefonem i odpowiednio je montować. W ten sposób informacje docierają do odbiorców szybko, co często jest kluczowym elementem przygotowania danego materiału. Coraz częściej również dziennikarzem jest się „hobbystycznie” a swoje materiały publikuje się w mediach społecznościowych.

Kolejna odsłona warsztatów, planowana na grudzień, nosi tytuł „wywiad z wójtem”. Uczniowie, biorący udział w warsztatach porozmawiają z Grzegorzem Sikorskim, zadają nurtujące ich pytania (poznają również część zasad, dotyczących etyki dziennikarza), a następnie przygotują swój własny materiał – gotowy do publikacji.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: