Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wariacje na Szafę i Wizerunek

Jeden z pomysłów, który ziściła nieformalna grupa dzięki uczestnictwie w realizowanym na terenie naszego powiatu przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej programie Działaj Lokalnie to ''Wariacje na Szafę i Wizerunek'' Nieformalnej Grupy Wybieg, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu.

Projekt "Wariacje na Szafę i Wizerunek" trwał pół roku, od lipca do grudnia zeszłego roku. Teraz natomiast obejrzeć można jeden z jego efektów – filmik, który uczestnicy projektu przygotowali na potrzeby ogólnopolskiego konkursu „Opowiedz” na terenie naszego powiatu również pilotowanego przez SCMT.

Uczestniczące w przedsięwzięciu dziewczyny nauczyły się projektować, szyć, kroić, wzięły udział w warsztatach modelingu, krawiectwa, make-up, sesji zdjęciowej, stworzyły 6 kolekcji. Powstały filmy, prezentacja multimedialna, fotorelacja, plakaty, ulotki. Dziewczyny razem współpracowały i lepiej się poznały, nauczyły się razem dogadywać.

Projektowania i przelewania swoich pomysłów na papier uczyła Wioletta Matula, jedna z autorek pomysłu na projekt "Wariacje na Szafę i Wizerunek". Zostały przeprowadzone warsztaty krawiectwa, kroju i szycia, które prowadziła mama jednej z uczestniczek projektu - Alicja Krymiec. Warsztaty modelingu praktycznego i teoretycznego poprowadziła z kolei Ewelina Matula.

Pod koniec trwania projektu zorganizowano sesję zdjęciową. W roli modelek wystąpiły dziewczyny z Chybia i okolic, które prezentowały ubrania stworzone przez członkinie Nieformalnej Grupy Wybieg podczas Jesiennej Fabryki Mody. Podczas sesji Justyna Ryszka, lokalna kosmetyczka przeprowadziła warsztaty make-up artystycznego. W sesji wzięła udział również lokalna fryzjerka Katarzyna Klaja, która wykonała fryzury do sesji zdjęciowej.

- Dostaliśmy dofinansowanie z Działaj Lokalnie na kwotę 2800 zł, wkład własny niefinansowy oczywiście przekroczył kwotę dofinansowania z Działaj Lokalnie. Do wkładu niefinansowego zaliczało się m in.: wynajem sali w AKF "KLAPS" (gdzie mieściła się nasza siedziba w której organizowałyśmy warsztaty, sesję zdjęciową, spotkania projektowe), wynajem sprzętu filmowego i fotograficznego, warsztaty krawiectwa, make up, warsztaty nauki projektowania, prowadzenie sesji zdjęciowej, nadzór techniczny służenie doświadczeniem i wiedzą przez instruktorów prowadzących zajęcia filmowe i fotograficzne (uczestnicy zajęć warsztatowych filmowych i fotograficznych tworzyli dokumentację filmowa i fotograficzną, oraz sesję zdjęciową), pozyskanie odzieży do przeróbek oraz guzików. Z pieniędzy Działaj Lokalnie zakupiliśmy m in.: dwie maszyny do szycia i akcesorium do nich, cztery manekiny, tkaniny, ozdobne dodatki krawieckie, wydruk zdjęć z sesji zdjęciowej, wydruk plakatów - mówi Renata Kocur z Gminnego Ośrodka Kultury w Chybiu, opiekunka Nieformalnej Grupy Wybieg i projektu "Wariacje na Szafę i Wizerunek".

Film, który wziął udział w Konkursie "Opowiedz...", zobaczyć można poniżej :

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: