Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wandale w regionie wciąż aktywni...

Aktów wandalizmu w regionie jest coraz więcej. Ostatnio informowaliśmy o przewróceniu rzeźb w ustrońskim parku oraz o zniszczeniu pomnika Dzieci Utraconych w Brzezówce. Teraz z problemem zniszczeń boryka się Skoczów i Cieszyn. Wandale narażają samorządy na dodatkowe koszty oraz niszczą miejsca, które miały cieszyć oko.

Niedawno przeprowadzony został odbiór parku na Górnym Borze w Skoczowie. Wandalom nie trzeba było zbyt wiele czasu. Zaledwie po kilku dniach tablice i elementy małej architektury zostały zniszczone - Przykro na to patrzeć jak nasze społeczeństwo traktuje dobro publiczne. Tak po niespełna dwóch tygodniach od oddania do użytku "Parku Górny Bór" prezentują się poszczególne elementy małej architektury – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Skoczowie.

Po Skoczowie nadszedł czas na Cieszyn. Tam zniszczone zostały m.in. tablice znajdujące się w parkach, baner reklamujący Kino na Granicy oraz foodtruck. Zniszczenia to nie tylko koszty dla samorządów, ale również pogorszenie aspektów wizualnych poszczególnych miejsc oraz brak poszanowania pracy. Stąd też pojawił się apel - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI na wybryki wandali, reagujmy! Powiadommy Straż Miejską lub Policję. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania – apeluje Miasto Cieszyn w mediach społecznościowych.

Pisaliśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-25 15:11:25
utopiec: Wiadomo. Potomkowie werbusów.
2020-11-25 15:19:53
ktoś: Pewnie błyskawice. Nocą było słychać "Wyp.......ć z tym parkiem" :)
2020-11-25 15:21:09
edward pilich : Może to byli tubylcy
2020-11-25 15:33:12
krzysztof mm: policja póki co zajęta blokadą Żoliborza i izolowaniem Nowogrodzkiej, zatrzymywaniem i gazowaniem spacerujących dziewczyn, obroną kościołów itepe - a poza tym do takich trudnych spraw to raczej jakieś FBI czy KGB potrzebne
2020-11-25 15:40:09
Wazon: przeciez to zapewne dzieci młodziez wychowana przez Nasze rodziny,,moze i szanowanych mieszkanców Skoczowa? zamkneliscie ludzi w domach wiec gdzies daja upust swoim rządza..
2020-11-25 16:14:52
Efob: Ciezko zyc w tym dziwnym kraju,pelnym nienawisci,chamstwa,dyskryminacji.Dziwni ludzie zachowuja sie karygodnie,wulgarne spoleczensto,patologiczne wychowanie w domach i w szkolach.Jesetm tutaj 8 lat zylam w innym kraju przez 30 lat,ale czegos takiego nigdzie nie przezylam co tutaj widze i slysze,to ogolny polski prymityw,pozalowania godne spoleczensto,nigdzie nas nie lubia,szok,wstyd byc polakiem.
2020-11-25 18:28:42
altacet: A może straż miejska i policja zamiast w centrum zakładać blokady zainteresowałaby się miejscami poza centrum wieczorem?
2020-11-25 19:45:20
tom lem: ... po takim tekście " SZANUJ DRZEWA SZANUJ ZIELEŃ BO TO TWOI PRZYJACIELE" można się tylko zastanowić czy niektórym w magistracie bije w dekiel, czy niedawna Uchwała Krajobrazowa obowiązuje tylko mieszkańców gdy można pisać urzędowo takie brednie, lub zezwalać na umieszczanie nawiedzonym, zielone mądrości w przestrzeni publicznej. Widocznie ktoś wziął sprawy w soje ręce, gdy Straż Miejska nie jest w stanie podołać obowiązkom.
2020-11-26 09:45:39
MILANELLO: Na co tu liczyć Rośnie nam pokolenie pijaków ćpunów nierobów itd Roszczeniowe słabe pajace Dobra pała przez łeb i tyle!!!
2020-11-26 15:52:20
Antykler Forte: jak już jesteśmy przy temacie to pokolenia ćpunów pijaków nierobów roszczeniowych pajaców, to ewidentnie efekt przeszło 1000 lat ewangelizacji i szerzenia "chrześcijaństwa" w wykonaniu kościoła rzymskiego - dobra pała na łeb się należy biskupom, już jeden za drugim obrywają
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: