Walne zebranie cUTW
Planowane rozpoczęcie walnego zebrania UTW było zaplanowane na 16:00, jednak ze względu na fakt, że o tej porze na sali nie zgromadziła się połowa członków Uniwersytetu, oficjalne rozpoczęcie zostało odroczone o 15 minut, w tym czasie zaprezentowała się sekcja wokalna uniwersytetu. O godzinie 16:15 rozpoczęła się część właściwa zebrania.
Zaproszeni goście reprezentowali między innymi Uniwersytet Śląski, Wyższą Szkołę Biznesu, Radę Miejską w Cieszynie, Radę Powiatu Cieszyńskiego, a także wiele innych organizacji, które w jakiś sposób współpracują, bądź mają zamiar nawiązać współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Cieszynie. Wśród przemów, które wygłosili zaproszeni goście, z dużą aprobatą spotkała się wypowiedź Bogusława Dziadzi, prodziekana Wydziału Etnologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, który wspomniał iż trwają prace nad możliwością uczestnictwa członków UTW w wykładach skierowanych do studentów UŚ, zwłaszcza w wykładach otwartych.
Jako prowadząca walne zebranie została wskazana Teresa Wałga, której kandydatura została przyjęta przez aklamację. Następnie ukonstytuowały się odpowiednie komisje, po czym nadszedł czas na sprawozdania – tutaj przedstawiono między innymi działania, jakie w roku poprzedzającym zostały przez UTW podjęte, omówiono sprawozdanie finansowe, a także wskazano wiele innych, istotnych dla członków uniwersytetu kwestii.
- W roku sprawozdawczym złożyliśmy łącznie 6 ofert na realizację zadań publicznych, z czego aż 4 wygrały w konkursach […] Każdego roku wydawany jest folder informacyjny, który zawiera kalendarium wydarzeń, spotkań i wycieczek w ramach działalności Uniwersytetu, końcem roku akademickiego 2016/2017 został również wydany pierwszy biuletyn informacyjny, dotyczący działań cUTW [...] Dużo osób korzysta z naszej oferty edukacyjnej, to jest z 57 wykładów i prelekcji, wygłoszonych przez znakomitych wykładowców, które w roku sprawozdawczym się odbyły – to tylko niewielka część podsumowania działalności w roku sprawozdawczym, które wygłosiła Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego UTW.
Członkiem cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każdy, kto ukończył 55. rok życia i opłacił roczną składkę członkowską, która w roku 2017 (tak, jak w poprzednich latach) wynosiła 80 zł. Na dzień sprawozdawczy (22.03) członków UTW jest 338, z czego 332 to członkowie zwyczajni, 3 członkowie honorowi oraz 3 członkowie wspierający (osoby, które nie ukończyły 55. roku życia, ale deklarują chęć uczestnictwa w działaniach UTW i opłacili roczne składki członkowskie). W 2017 roku w szeregi UTW dołączyło 77 osób.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.