Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Walka o przynajmniej kilka medali”

W czwartek (tj. 12.01), w Lake Placid rozpocznie się Zimowa Uniwersjada. Biało-czerwone barwy będzie reprezentowało w Stanach Zjednoczonych 55 studentów.

Studenci, po dłuższej przerwie, ponownie przystąpią do rywalizacji o medale w ramach Zimowej Uniwersjady. W 2021 roku impreza w Lucernie została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. 12 stycznia rozpoczną się zmagania w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie zabraknie także sportowców ze Śląska Cieszyńskiego.

W nadchodzących konkursach Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, które odbędą się w Japonii, zabraknie Nicole Konderli oraz Pauliny Cieślar, ponieważ obie wystąpią w USA. Biało-czerwone będą reprezentowali również istebnianie: Szymon Jojko (na zdj., skoki narciarskie), Mateusz Haratyk oraz Karolina Kukuczka (biegi narciarskie).

Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani, że po czteroletniej przerwie znów będziemy mogli żyć występami sportowców podczas Zimowej Uniwersjady. We współpracy ze związkami sportowymi staraliśmy się zbudować najmocniejszy skład, który zapewni naszej reprezentacji walkę o przynamniej kilka medali - przyznał prof. Alojzy Nowak, prezes Zarządu Głównego AZS, w rozmowie dla portalu pasja.azs.pl. - Jestem przekonany, że nasi sportowcy dostarczą nam w Lake Placid niezapomnianych emocji – dodał.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: