Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walczyli w nocy

Walczyli nie tylko z przeciwnikiem na szachownicy, walczyli też ze zmęczeniem, z sennością - podczas VI Nocnego Turnieju Szachowego w Strumieniu, który odbył się w nocy z 6 na 7 czerwca, zmierzyło się 51 zawodników nie tylko z Polski - z Jaworzna, Pszczyny, Krakowa, Jastrzębia Zdroju, Katowic itd., ale i z Czech czy Ukrainy.

Rywalizacja w VI Otwartym Nocnym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Strumienia rozpoczęła się w piątek, 6 czerwca o 20.00 w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu. Zawody trwały całą noc, zdominowali je panowie, gdyż do turnieju stanęły tylko dwie kobiety.

Najlepiej z wyzwaniem poradził sobie ukraiński szachista, Nazar USTIANOVICH, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof BANASIK z LKS Zarzewie Prudnik, trzecia lokata przypadła Robertowi TUSTANOWSKIEMU z tego samego klubu. Najlepszy zawodnik z powiatu, Mariusz OCHODEK z    LKS WISŁA Strumień zajął 11. miejsce.

Tak jak w poprzednich latach, na najlepszych zawodników czekały cenne nagrody. Zwycięzca otrzymał puchar, medal, nagrodę rzeczową i 500 złotych. Cenne były również nagrody dla dziewięciu kolejnych zawodników, najlepszej kobiety, najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz najlepszego zawodnika ze Strumienia. Oprócz tego wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia, Jarmila Skálová - Starosta Miasta Petřvald i Czesław Greń - Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu.

Już za niespełna dwa tygodnie, 21 czerwca w Strumieniu kolejne szachowe pojedynki w ramach czwartej odsłony II Turnieju o Puchar Żabiego Kraju.

Początek turnieju wyjątkowo godzinę później - zapisy do 10.45, pierwsza runda o 11.

Szczegóły:
http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3138/ - turniej główny
http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3139/ - turniej dzieci.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: