Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walczyli o awans do turnieju finałowego

Młodzi piłkarze UKS APN Góral Istebna wybrali się w piątek do Wilkowic, gdzie rozegrano turniej półfinałowy w rozgrywkach InterHall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Jak spisali się podopieczni Rafała Legierskiego?

Istebnianie zdominowali rywalizację w Podokręgu Skoczów. Zarówno jeżeli chodzi o kat. U-11, jak i U-12. Góral reprezentował nasz region w piątkowym turnieju półfinałowym, który miał miejsce w Wilkowicach.

Starsi zawodnicy walczyli o awans do ostatnich sekund. W starciu z United Żywiec prowadzili już różnicą dwóch trafień, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu, a ostatecznie sięgnęli nawet po zwycięstwo po serii rzutów karnych. Podopieczni Rafała Legierskiego mieli okazję zapewnić sobie awans do turnieju finałowej, ale potrzebowali zwyciężyć z Drzewiarzem. Niestety, jasieniczanie wygrali 3:2 i Góral ukończył rywalizację na trzecim miejscu, a z awansu radowali się piłkarze z Żywca.

W kategorii do lat 11 najlepsza okazała się drużyna z Bielska-Białej – BTS Rekord. Drugie miejsce przypadło Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej, a trzeci skończyli piłkarze z Istebnej. Najlepszym zawodnikiem Górala został wybrany Jakub Gandarek, a w kat. U-12 nagrodę odebrała Dorota Krężelok.

- Trzy bardzo intensywne dni za nami - Wilkowice - Sosnowiec - Cieszyn - Zebrzydowice - Sosnowiec. Łącznie ponad 700 km w trasie, ponad 10 godz. gry, ponad 40 zawodników - tak było w ubiegły piątek - sobotę i niedzielę w wyjazdowych turniejach i meczach sparingowych. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc podczas wyjazdów i obiecujemy pracować dalej na takich obrotach - czytamy na oficjalnym fanpage'u istebniańskiego klubu.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: