Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacje to czas w którym w szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński trwały prace inwestycyjno-remontowe.

Głównym zadaniem inwestycyjnym była kontynuacja kompleksowej termomodernizacji budynku ZPSWR w Cieszynie wraz z przebudową i usuwaniem barier architektonicznych.

Jak informuje Starostwo powiatowe w Cieszynie wartość całego zadania, którego realizacja rozpoczęła się w 2013 roku wynosi ok 5,7 mln zł, z czego środki zewnętrzne wynoszą 3,7 mln zł, a wkład Powiatu ponad 2 mln zł . -  Tegoroczne prace pochłoną blisko 2 mln zł. Główne roboty w tym roku prowadzone były na zewnątrz szkoły. - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.  Planowany czas zakończenia prac to wrzesień 2015 r.

Wśród innych zadań zrealizowanych przez Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego w Cieszynie podczas tegorocznych wakacji znalazły się: wymiana stolarki okiennej w budynku sali gimnastycznej ZST w Cieszynie za ponad 74 tys. zł. Remont pomieszczenia łazienki w I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie za ok. 47 tys. zł, remont rozdzielnicy w ZSP przy ul. 3 Maja 15 w Ustroniu za ponad 41 tys. zł, konserwacja pokrycia dachu w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle za ponad 49 tys. zł.

Jak dodaje starostwo, w okresie wakacyjnym szkoły i placówki oświatowe zrealizowały także we własnym zakresie, przy wsparciu finansowym Powiatu, zadania remontowe za ponad 170 tys. zł. W sumie wartość zadań inwestycyjno-remontowych zrealizowanych w okresie wakacyjnym w szkołach Powiatu Cieszyńskiego wyniosła około blisko 2,4 mln zł.

(red) 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: