Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wakacyjne oszustwa

Wakacje to czas urlopów, wyjazdów i wypoczynku. Internetowe propozycje hoteli, pensjonatów kuszą swoimi ofertami, zachęcając do wyboru właśnie tej wyjątkowej i zazwyczaj najkorzystniejszej. Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) we współpracy z Europolem, ostrzegają przed nieuczciwymi ofertami internetowymi w przygotowanej kolejnej kampanii prewencyjnej.

Oszustwa wakacyjne to wielki biznes dla przestępców. Jak co roku wiele osób pada ofiarą oszustów poprzez wybór nieistniejącej w rzeczywistości oferty wypoczynku lub zakupu biletów lotniczych. Policjanci przestrzegają, że prawdopodobnie padłeś ofiara oszustwa wakacyjnego – Jeśli dowiadujesz się na lotnisku, że nie masz rezerwacji na oczekiwany lot, po przyjeździe do miejsca docelowego w hotelu nie ma rezerwacji na Twoje nazwisko, zarezerwowany dom wakacyjny nie istnieje lub właściciel nic nie wie o Twojej rezerwacji, firma wynajmująca samochód nie ma rezerwacji na Twoje nazwisko lub Twoja prośba zostaje odrzucona z powodu nieuczciwego zakupu, oszust całkowicie przerywa kontakt po dokonaniu płatności i nie potwierdza niczego, co zostało zarezerwowane. W takim przypadku należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w najbliższej jednostce Policji.

Na co uważać, jak sie zabezpieczyć - warto skorzystać z poradnika przygotowanego przez Policję - LINK

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-05 11:05:07
i67: UWAGA MĘŻCZYŹNI NA URLOPIE !!! UWAGA MĘŻCZYŹNI NA URLOPIE !!! PO KRAJU GRASUJE >>> nitras <<< wyrywa facetom przedmioty z rąk i ucieka. odnotowano jak >>> nitras <<< atakuje faceta od ,,tyłu ,, obejmując go FUJJJJJJJJJ.
2020-07-05 11:10:22
i67: Podczas sobotniego wiecu Rafała Trzaskowskiego w Kaliszu doszło do incydentu. Członek sztabu kandydata KO Sławomir Nitras wyrwał trąbkę z rąk starszemu mężczyźnie, który obecny był na rynku, gdzie przemawiał prezydent Warszawy. Nagranie, na którym widać, jak Sławomir Nitras zabiera trąbkę jednej ze zgromadzonych osób trafiło do internetu. Poseł PO podchodzi do starszego mężczyzny, po czym wyrywa mu przedmiot z rąk, a następnie odchodzi. Art. WP
2020-07-05 13:16:34
Ironman: Nie mogę wyjść z podziwu ile ludzie wylewają na siebie szamba w imię swoich kandydatów. Prawda jest taka, że dla statystycznego Polaka nic się nie zmieni po 12.07... może oprócz tego, że zepsują się relacje pomiędzy ludźmi. Smutne to.
2020-07-06 20:09:09
tedan: Rafał prezydentem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: