Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Lato - czas więc na wakacyjną przerwę w przedszkolach. Część placówek przerwę zaplanowała na lipiec, część na sierpień. Warto wcześniej sprawdzić, które przedszkola i w jakich terminach pełnią dyżury.

Urlop, który twa dwa miesiące to marzenie wielu osób, szczególnie jeśli moglibyśmy ten czas spędzić z naszymi pociechami. Niestety... rzeczywistość jest inna i często po dwóch tygodniach wolnego wracamy do pracy, a dzieci do przedszkoli.

Warto jednak pamiętać, że przedszkola również robią sobie wakacyjną przerwę. Część placówek odpoczywa od dziecięcego zgiełku w lipcu, a część w sierpniu. Rodzice nie powinni się jednak martwić, ponieważ w tym czasie trwają wakacyjne dyżury.

Pamiętajmy też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, iż zgodnie z obowiązującym prawem, nie jest dopuszczalne pobieranie opłat od rodziców za zajęcia prowadzone w wakacje w ustawowo zagwarantowanym czasie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (co najmniej 5 godzin). - Jedynym kryterium decydującym o możliwości pobierania opłat jest zatem czas pobytu dziecka w placówce wykraczający poza ustalony nieodpłatny czas takiego pobytu. Od rodziców można więc pobierać opłaty wyłącznie za wyżywienie oraz świadczenia udzielane w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, który przekracza wymiar bezpłatnych zajęć ustalonych przez organ prowadzący (nie krótszy niż 5 godzin dziennie), w tym za zajęcia dydaktyczne, opiekuńczo-wychowawcze – czytamy na stronie MEN.

Harmonogram dyżurów wakacyjnych w Cieszynie:

Przedszkole nr 1 ul. Michejdy 6 lipca – 29 lipca 
Przedszkole nr 2 ul. Ks. Trzanowskiego 2 lipca – 15 lipca
Przedszkole nr 4 ul. K. Miarki 30 lipca -12 sierpnia
Przedszkole nr 7 ul. Gen. Hallera 16 lipca – 29 lipca
Przedszkole nr 8 ul Chrobrego 13 sierpnia -26 sierpnia
Przedszkole nr 9 ul. Bucewicza 13 sierpnia -26 sierpnia
Przedszkole nr 17 ul. Frysztacka 2 lipca-15 lipca
Przedszkole nr 18 ul. Kossak Szatkowskiej 30 lipca- 12 sierpnia
Przedszkole nr 19 ul Skrajna 16 lipca -29 lipca
Przedszkole nr 20 ul. Św. Jerzego 2 lipca – 15 lipca
Szkoła Podstawowa nr 6 ul. Katowicka 13 sierpnia – 26 sierpnia

W wakacje bez dyżuru ze względu na planowy remont będzie przedszkole nr 16 przy ulicy Bielskiej. A już 27 sierpnia przedszkolaki będą mogły wrócić do swoich placówek.  

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-05 07:31:44
format: No i znowu urzędnicza tragedia... Wielkie zbieranie danych, zapisy na listach a w konsekwencji niewystarczająca ilość miejsc i zapisy " kto pierwszy ten lepszy" - listy rezerwowe i aroganckie wypowiedzi dyrektorów że rodzice sami nakręcają problem bo dzieci mogły by siedzieć w domu w czasie wakacji - tylko z kim? Kompletne, brak zrozumienia faktu że w normalnej gospodarce to świadczący usługi dopasowuje się do osób którym świadczy usługę a nie odwrotnie... Kompletny chaos organizacyjny, żadnych konkretnych wiadomości, rozumiem że ludzie pracujący w urzędzie miasta czy w placówkach mają tak luźny dzień pracy, że mogą pozwolić sobie aby w dowolnym momencie dnia wyskoczyć do przedszkola zapytać czy może jest już jakieś wolne miejsce, poświęcić dzień lub dwa i odbijać się od drzwi uzyskując informację że jest lista rezerwowa... Po co zapisywać się na listę do konkretnego przedszkola skoro i tak zapisy są kto pierwszy ten lepszy ... Z taką organizacją Cieszyn już na zawsze pozostanie małomiasteczkowym zaściankiem, w którym nic nie da się zrobić bo układ koleżeński jest ważniejszy od mieszkańców.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: