Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wakacje z głową

W miniony piątek (8 lipca) w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie zakończył się tygodniowy cykl zajęć.  „Wakacje z głową” to pięć dni zabawy w której udział wzięły dzieci z młodszych klas.

Zajęcia rozpoczęły się 4 lipca. Osobą prowadzącą była pedagog Ewa Nowińska, a osobami współpracującymi - studentki Uniwersytetu Śląskiego. Realizowane zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy, obejmowały dynamiczną zmianę aktywności.

Praca z dziećmi opierała się na czterech następujących zasadach - patrzę i widzę – uczulenie i wypracowanie aktywności poprzez działania o charakterze wzrokowym. Słucham i słyszę – koncentracja na bodźcach słuchowych. Myślę więc jestem – rozwijanie kreatywności w działaniu, burza mózgów poprzez tworzenie, doskonalenie dopracowywanie i realizację pomysłów własnych dzieci. Ruch to zdrowie, czyli zabawy wykorzystujące sprawność fizyczną stosowane jako przerywniki w trakcie zajęć i pozwalające na przedłużenie koncentracji uwagi -to kolejna z zasada podejmowana w trakcie spotkań.

- Podczas zajęć dzieci uczyły się komunikacji interpersonalnej, aktywności manualnej, współpracy w grupie. Uczestnicy szybko nawiązali ze sobą kontakt, chętnie wykonywali ćwiczenia, cechowali się twórczością oraz spontanicznością w działaniach. Jedną z atrakcji były codzienne kilkuminutowe seanse bajkowe – wyjaśniaprowadząca zajęcia.

Ostanie zajęcia z cyklu Wakacje z głową zakończyły się podsumowaniem całego tygodnia pracy, podziękowaniem uczestnikom za owocną współpracę oraz uroczystym wręczeniem dyplomów dzieciom uczestniczącym w zajęciach.

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: