Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wakacje w Kontakcie - nudzie mówią NIE

Uczestnicy półkolonii socjoterapeutycznej, której organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' będą mieli co wspominać. Na tym jednak nie koniec w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii ''Kontakt'' kolejne dzieci nudzie mówią - NIE!.

Zakończył się pierwszy dwutygodniowy turnus półkolonii socjoterapeutycznej „W wakacje nudzie mówimy NIE!” organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”. 

Wspomnień z pewnością wystarczy na długi, długi czas, bo w ciągu dwutygodniowego turnusu półkolonii socjoterapeutycznej „W wakacje nudzie mówimy NIE!” działo się naprawdę wiele.

- Dwudziestka dzieci aktywnie i twórczo spędzała czas, uczestnicząc w codziennych zajęciach artystycznych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie dzieci miały okazję do poznania nowych osób i uczenia się nowych konstruktywnych form wykorzystania wolnego czasu. Dzieci chętnie uczestniczyły w cieszyńskim festiwalu „Wakacyjne Kadry”, podczas którego oglądały bajki. Brały również udział w warsztatach plastycznych „Republika motyli dla wszystkich”, podczas których 6 osób zdobyło wyróżnienia i nagrody. Na półkolonii w trakcie zajęć o wielokulturowości uczestnicy poznawali kulturę i historię Wikingów oraz Indian, wspólnie bawili się wykorzystując wiedzę, pismo runiczne Wikingów i rytuały rożnych plemion Indian. Dzieci mogły również sprawdzić swoje siły na ściance wspinaczkowej i siłowni aerobowej w Strefie Wolności – relacjonuje Aneta Zając z Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”.

Teraz pora na następnych uczestników i kolejne wspaniałe przygody, bo na tej jednej z pewnością się nie skończy. W poniedziałek (16.07) rozpoczął się kolejny dwutygodniowy turnus i dwadzieścioro dzieci od poniedziałku do piątku będzie uczestniczyło w ciekawych i twórczych zajęciach. Nadal na chętnych w wieku 6-12 lat czekają wolne miejsca w sierpniu. Warto dołączyć do koleżanek i kolegów i wspólnie nudzie powiedzieć - NIE!

Półkolonie to jednak nie jedyna alternatywa na ciekawe spędzenie wakacji.

- Dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy na obozy terapeutyczno-artystyczne w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie (woj. małopolskie). Podczas wyjazdów dzieci będą miały okazję odkrywać własny potencjał i pozytywne cechy, poznawać nowe osoby, zdobywać górskie szlaki, uczestniczyć we wspólnych ogniskach, wycieczkach, zwiedzać pasiekę i Muzeum Etnograficzne. Ważnym elementem programu obozów będzie rozwój twórczy poprzez udział w arteterapii w formie zajęć plastycznych, tanecznych, hand-made, a także w zajęciach ekologicznych i bajkoterapii. Na obozie dzieci będą uczestniczyły również w zajęciach integracyjnych i socjoterapeutycznych, które pozwolą im uczyć się dobrej współpracy w grupie w oparciu o kontrakt oraz rozwijać umiejętności komunikacji, asertywności i budować poczucie własnej wartości – zachęcają organizatorzy. 

Warto podkreślić, że organizacja wypoczynku letniego pod nazwą. „Mamo, tato mamy lato!” jest współfinansowana ze środków Gminy Cieszyn. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 33 4795455.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk/mat. pras

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: