Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Wiśle startuje Bike Maraton

Już 7 czerwca, czyli w najbliższą sobotę w Wiśle fani dwóch kółek będą mogli sprawdzić swoją wytrzymałość oraz umiejętności w rajdzie rowerowym Bike Maraton. Rejestracja wszystkich chętnych kolarzy rozpocznie się już dzień wcześniej. Początek rajdu zaplanowano w sobotę o godzinie 11.00, a zbiórka zawodników odbędzie się na Placu B. Hoffa w centrum Miasta.

Bike Maraton to cykl największych imprez rowerowych w Polsce w kolarstwie górskim. Na długiej liście miast w Wiśle ta sportowa impreza odbędzie się 7 czerwca. Pierwszą rejestrację zawodników przewidziano już 6 czerwca w godzinach od  16.00 do 21.00 w Biurze Zawodów, czyli w Centrum Informacji. Wtedy też wszyscy chętni będą mogli samodzielnie objechać wyznaczoną trasę bez przewodnika. Rowerzyści którzy nie zdążą się zarejestrować w piątek będą mieli taką możliwość jeszcze w dzień rajdu w godzinach od 8.00 do 10.30. Bike Maraton 2014 w Wiśle wystartuje o godzinie 11-tej, start i meta na Placu B. Hoffa, czyli na płycie rynku.

Kategorie rajdu są różne, jeżeli zawodnicy już brali udział w rajdzie w poprzednich edycjach to startują według czasu, który wtedy udało im się osiągnąć. Będą trzy dystanse z którymi mogą zmierzyć się kolarze – przyznaje Krzysztof Kaczorowski, inspektor w Referacie Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Dla początkujących wyznaczono najkrótszy dystans, który wyniesie 22 km, dla średniozaawansowanych  dystans Mega o długości  41 km i dystans Giga 61 km dla tych najbardziej zaawansowanych kolarzy górskich. Podczas trwania imprezy w Wiśle nie zabraknie również wielu innych atrakcji i niespodzianek. Będzie ustawione całe miasteczko rowerowe na terenie rynku, będą specjalne konkurencje dla dzieci i całych rodzin. Także każdy rowerzysta czy to amator czy już zaawansowany kolarz znajdzie coś dla siebie – mówi Krzysztof Kaczorowski. Po czy dodaje – w zeszłym roku mieliśmy około 1000 uczestników. Pogoda była przepiękna, także mamy nadzieję, że powtórzymy ten wynik z roku poprzedniego.

Na imprezę zaprasza również Burmistrz Wisły Jan Poloczek. W imieniu mieszkańców Wisły serdecznie zapraszam wszystkich uczestników i kibiców na wielką imprezę rowerową, jaką będzie Bike Maraton Wisła 2014. Jestem dumny z faktu, iż impreza o tak dużej popularności zawita do naszego pięknego miasta – czytamy na oficjalnej stronie Bike Maraton.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: