Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Wiśle rusza sezon narciarski!

Siglany, to pierwszy ośrodek narciarski w Wiśle, który rusza już jutro. Mróz sprawił, że udało się uruchomić armatki i naśnieżyć stok.

Na trasie leży około 40 cm śniegu. W ten weekend będzie działał duży wyciąg, a jak będzie sprzyjająca aura, to dośnieżymy mały i być może w przyszłym tygodniu uda się go uruchomić. – powiedziała Katarzyna Byrt. Dodała, że sporo osób już zapowiedziało na sobotę przyjazd m.in. szkółki narciarskie, a także klienci indywidualni.

Miłośnicy „białego szaleństwa” muszą liczyć się ze wzrostem cen za korzystanie z wyciągów. Kształtuje się on różnie. Między 15 i 20 procent, bo podwyżka jest mniejsza, niż poziom inflacji. - Właściciele ośrodków mają świadomość, że Polacy bardziej oszczędzają, a zależy im jednocześnie, by odwiedzili stoki narciarskie. Dlatego przykładowo w przypadku ośrodka Skolnity karnety będą droższe o 10 zł. – wyjaśnił Tadeusz Papierzyński, z Referatu Promocji Turystyki Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle. Ośrodki narciarskie przygotowały dla narciarzy różne promocje. Warto więc sprawdzać oferty na stronach internetowych. W Siglanach 4-godzinny karnet kosztuje 90 zł. Całodzienny skipass obejmujący ośrodki w Wiśle i Istebnej kosztuje 145 zł. Można go jednak taniej kupić w Internecie.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: