Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Wiśle po angielsku

Na język angielski postawiono w Wiśle. Od nowego roku szkolnego przedszkolaki będą uczęszczać na bezpłatne lekcje języka angielskiego. Projekt realizowany będzie we wszystkich przedszkolach.

Przedszkolaki z Wisły od nowego roku szkolnego będą uczyły się języka angielskiego. – Zajęcia będą przeprowadzane we wszystkich czterech przedszkolach. Napisaliśmy cztery projekty  dotowane z funduszy unijnych i wszystkie będą realizowane z czego się bardzo cieszymy – mówi Lidia Forias, zastępca burmistrza Wisły. Zajęcia mają być dla dzieci przyjemnością, mają się uczyć języka poprzez muzykę. – Wszystkie projekty zakładają, że dzieci będą uczyły się poprzez zabawę i muzykę – dodaje Lidia Forias.

Zajęcia ruszą we wrześniu, a koszt nauki języka angielskiego zostanie dofinansowany z unijnej kasy. Rodzice nic nie będą musieli płacić za naukę języka angielskiego swojego dziecka  Jak dodaje zastępca burmistrza Wisły marzeniem jest, aby dzieci prócz języka angielskiego uczyły się, swojego najlepiej dialektu Małej Ojczyzny. Jednak póki co, na takie lekcje pieniędzy nie ma. – Przymierzały się do lekcji regionalizmu dyrektorki szkół, ale niestety nie udało się takich zajęć zorganizować. Jednak takie działania na szerzenie gwary i rodzimej kultury trwają w szkołach i przedszkolach, o czym świadczą sukcesy na konkursach gwary – dodaje zastępca burmistrza Wisły.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: