Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Wiśle nowa trasa dla rowerów

Choć dziś leży już tam śnieg, to na wiosną będzie tam sporo amatorów kolarskich wrażeń. W Wiśle jest już pokryta asfaltową nawierzchnią.

Wiślana Trasa Rowerowa to największy projekt rowerowy w Polsce. Docelowo ma połączyć źródła Wisły z Bałtykiem. W sumie będzie to 1200 km rowerowej trasy.

W naszym kraju są zrealizowane są już dwa odcinki tego szlaku na terenie trzech województw: śląskiego, małopolskiego oraz kujawsko – pomorskiego. Pierwszy etap rozpoczyna się w Wiśle i biegnie wzdłuż rzeki Wisły przez Ustroń, Skoczów, Ochaby, Drogomyśl, zakręcając przed Strumieniem do Zabłocia, dalej przez Zarzecze, Chybie, Zabrzeg (zahaczając o Jezioro Goczałkowickie) i Czechowice-Dziedzice do Kaniowa.

Małopolski odcinek szlaku rozpoczyna się w Jawiszowicach i kończy 230 kilometrów dalej – w Szczucinie. Trasa przebiega m.in. przez Oświęcim, Skawinę, w sąsiedztwie Opactwa Tynieckiego, po Bulwarach Wiślanych w Krakowie, tuż koło Niepołomic i  Zalipia.

Teraz rowerzyści będą także bez problemów szosować po Wiśle. - Kończy się przebudowa naszego odcinka ścieżki rowerowej biegnącej od Ustronia do Wisły! Jest to tzw. Wiślana Trasa Rowerowa! Nowy asfalt już położony! Będzie o wiele wygodniej i bezpieczniej poruszać się rowerami między Miasto Ustroń a Wisłą! - poinformowało Miasto Wisła.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-20 16:56:56
góry: jeszcze tylko zróbcie przez centrum i w strone Wisła Czarne za Jonidłem i będzie super.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: