Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Wigilię zamknięte

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych osób. Często zdarza się, że nie mając wcześniej czasu, załatwiamy sprawy także w Wigilię (24.12). Jeśli chciałeś wtedy udać się do urzędu, sprawdź, czy w Twojej miejscowości będzie to możliwe.

W tym roku w Wigilię (24.12) sporo urzędów miejskich i gminnych będzie nieczynnych. W większości przesłanką ku temu jest dzień wolny, przysługujący w zamian za święto przypadające 26.12 tj. w sobotę. W związku z tym zdecydowano, że dniem wolnym będzie Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.

W Wigilię nieczynne będą urzędy w: Brennej, Chybiu, Cieszynie, Dębowcu, Goleszowie, Hażlachu, Jaworzu, Skoczowie, Strumieniu oraz w Zebrzydowicach. W tych urzędach w tym dniu nic nie załatwimy.

Załatwić bieżące sprawy w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia będą za to mogli mieszkańcy Ustronia i Wisły, gdzie Urzędy Miejskie będą otwarte kolejno od godziny 7.30 – 15.30 oraz od 7.00 – 14.00.

Godziny otwarcia Urzędów w Wigilię w Istebnej oraz Jasienicy nie zostały jeszcze podane, zmiany możemy śledzić na bieżąco na oficjalnych stronach:


[mp]

źródło: ox.pl
dodał: MP

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-17 00:30:39
crank: Urzędy nieczynne zgodnie z kluczem partyjnym.
2015-12-17 05:37:43
koszor: Crank każdy się stara w Wigilię być w domu, pobyć z rodziną, razem coś ugotować itd. Jeśli wszędzie widzisz klucz partyjny, to cierpisz na jakąś paranoję. W dodatku piszesz po północy, gdzie normalny człowiek już dawno śpi, więc zamiast wylewać kwasy połóż się spać.
2015-12-17 08:26:48
Donek: W wigilię powinny nie pracować żadne instytucje. To przygotowanie do wigilii. Jak nikt nie zdążył załatwić za cały rok to co załatwi w wigilię. Sklepy spożywcze do 12 artykuły chleb i.t.p. Duże supermarkety typu Auschan tylko do 12. Duże zakupy w wigilię robią tylko lenie lub osoby innych wyznań gdzie wigilii nie ma ateiści ale takich w naszym kraju jest mały procent. Ustroń Wisła wiadomo tak jak przy wyborach tak i wigilię jest inaczej.
2015-12-17 12:06:19
as355: Cyt,,W Polsce obowiązuje zasada wolności sumienia i wyznania. Gwarantuje ona, że osoby należące do kościołów i innych związków wyznaniowych, których święta religijne nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy, mogą na własną prośbę uzyskać zwolnienie od pracy lub nauki na czas niezbędny do obchodzenia tych świąt zgodnie z wymogami wyznawanej przez siebie religii.,,Ale kto z tego korzysta ,jak pracy mało,,,więc poświęca się życie rodzinne i wyznaniowe na pracę ,smutne to ale prawdziwe .
2015-12-17 16:31:21
crank: Amen.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: