Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Ustroniu pobiegasz za darmo

Kije w dłonie, narty na nogi i w drogę! Ustroń zaprasza na swoje trasy biegowe. Już jutro, w niedzielne popołudnie ruszy w mieście Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego. Zajęcia są za darmo, a sprzęt również można wypożyczyć bezpłatnie.

Razem z rozpoczęciem zimowych ferii – dwa tygodnie temu – rozpoczęła się również śnieżna zima. Co prawda w Istebnej był już biały puch, jednak w niższych partiach były z nim problemy. Na początku roku sytuacja wyglądała kiepsko. Biegać można było tylko na trasach na Kubalonce.  Od dwóch tygodni stan ten się bardzo zmienił, już mieliśmy jedne zajęcia na bulwarach. Dzięki temu że jest mróz, trasy są w dobrym stanie i można po nich biegać cały czas – mówi Andrzej Nowiński z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego. Przed weekendem trasa została przygotowana ratrakiem.Trasy są otwarte dla wszystkich chętnych, ale w szczególności zaproszeni są na nie wszyscy ci, którzy dopiero chcą wypróbować swoich sił w biegu na nartach. Okazja ku temu szczególna, bo w mieści działa szkółka narciarstwa biegowego. Już jutro, w niedzielę kolejny kurs.
Do Ustronia warto się wybrać, ponieważ zajęcia będą prowadzone pod okiem fachowych instruktorów. Dodatkowo są one bezpłatne. Chyba jesteśmy jedyną tego typu szkołą w Polsce, która za lekcje nie pobiera odpłatności – mówi Nowiński. A ci, którzy nie posiadają własnego sprzętu, lub chcą dopiero spróbować swoich sił w nartach biegowych, nie muszą bać się o sprzęt.Niedzielne zajęcia rozpoczynają się o godzinie 13.30. Grupę i instruktorów znajdziecie przy małej stacji benzynowej w Ustroniu Brzegach, jadąc od centrum Ustronia w kierunku Polany. Jednak ci, którzy wybiorą się do Ustronia samochodem, są proszeni by pozostawili go na parkingach w centrum miasta.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zarezerwowania sprzętu na stronie organizatora - www.nartki.org

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: