Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W szponach depresji - widowisko profilaktyczne

24 kwietnia w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Domu Narodowym'' gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki ''Maska'' z Krakowa. Goście wystąpili przed dziećmi i młodzieżą szkolną prezentując widowisko profilaktyczne, które zwracało uwagę na problem jakim jest depresja.

„W szponach depresji” - pod takim tytułem Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa wystąpił w Cieszyńskim Ośrodku Kultury prezentując widowisko profilaktyczne dzieciom i młodzieży szkolnej. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe oraz COK. 

- Zaprosiliśmy was na specjalny program, który dedykujemy wszystkim ku rozwadze i refleksji – podkreśliła prowadząca spotkanie Barbara Kłosowska z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Kiedyś uważano, że na depresję cierpią jedynie osoby dorosłe, dzisiaj o depresji dzieci i młodzieży mówi się częściej. Trudności w szkole, w kontaktach z rówieśnikami i rodzicami, nieumiejętność wyrażania własnych emocji – to  wszystko sprawia, że młody człowiek czuje się odrzucony, nierozumiany i cierpi. Widowisko profilaktyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa było podpowiedzią, w jaki sposób poradzić sobie z kłopotami, kogo o potrzebną pomoc prosić i od kogo oczekiwać wsparcia.

Gromkie brawa na zakończenie widowiska wyrażały nie tylko uznanie, ale i zaciekawienie tematem. -  Czekamy na kolejne propozycje – podkreślają uczestnicy spotkania. Warto w tym miejscu podkreślić, że Teatr „Maska” z Krakowa zajmuje się wystawianiem spektakli profilaktycznych dla dzieci i młodzieży na terenie całego kraju. W ich repertuarze znajdują się tematy poruszające wiele problemów, między innymi nawiązujące do ochrony zdrowia, problematyki uzależnień i bezpieczeństwa. Mówiąc najprościej to, co prezentują widowni skłania do refleksji i przemyśleń. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: