Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W szacunku tym, co byli...

Właściwie do samego końca nie było wiadomo, kto tym razem zwycięży i okaże się mistrzem gwary w konkursie odbywającym się w cieszyńskim Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych. Po wnikliwych obradach jury postanowiło przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca.

Zwycięzcą tegorocznych zmagań w Międzyszkolnym Konkursie Gwary zostali: Przemysław Pytel z II LO im. M. Kopernika oraz duet w składzie Damian Wawrzacz i Adrian Rucki z Zespołu Szkół Budowlanych.

Dzień Patrona Szkoły i Międzyszkolny Konkurs Gwary służą utrwaleniu wśród młodzieży tradycji i bogatej kultury regionu - to jedna z form poznawania własnych korzeni i budowania świadomości posiadania małej ojczyzny.  Z tej okazji nauczyciele poloniści i "Macierzowcy" organizują obchody w myśl słów patronki szkoły  „W szacunku tym, co byli i w darze tym co będą…"

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Gwary, który odbył się w miniony czwartek (10.11.2011) była Komisja Polonistyczna i Koło Macierzy Nr 3. Zmagania uczestników cieszyńskich szkół oceniało szanowne jury w składzie: przewodnicząca - Marta Kawulok - prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (emocjonalnie bardzo związana z ZSEG w Cieszynie w którym przepracowała 33 lata) Janina Guziur – honorowy "właściciel" odznaki ZSEG, oraz przedstawiciele szkół: Ewa Łokuciejewska (ZSEG), Elżbieta Pawlak (Zespół Szkół im. W. Szybińskiego), Renata Potocka (Zespół Szkół Budowlanych), Sylwia Tomiczek (Zespół Szkół Technicznych) oraz Agata Ogórek (I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego). 

Po wnikliwej ocenie jury postanowiło przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je: Przemysław Pytel (II LO im. M. Kopernika) oraz duet w składzie Damian Wawrzacz i Adrian Rucki z Zespołu Szkół Budowlanych. II miejsce jury przyznało Paulinie Mysakowicz (IILO im. M. Kopernika). III miejsce wywalczyły: Karolina Żyła uczennica ZSEG oraz Aleksandra Kulik z I LO im. A.Osuchowskiego. Wyróżnienie powędrowało natomiast do Olgi Szymik, która w konkursie reprezentowała Zespół Szkół im. W. Szybińskiego. Od zeszłego roku jury przyznaje również nagrodę publiczności, którą tym razem otrzymał Jerzy Kajzar (ZSEG). Fundatorem nagród było Stowarzyszenie dla Przedsiębiorczości EKoGA działające przy ZSEG.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: