W Strumieniu rekordowo

Ponad 100 szachistów zmagało się podczas wczorajszej (06.04.2014), drugiej edycji Turnieju Szachowego o Puchar ''Żabiego Kraju'' w Strumieniu.

Zawody odbyły się w nowej siedzibie MGOK-u przy ul. Młyńskiej 14 w Strumieniu (teren basenu kąpielowego). Podobnie jak przed miesiącem, turniej prowadzony był wg systemu szwajcarskiego po 15 minut i był otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Łącznie wśród dorosłych i dzieci zmagało się 106 szachistów z regionu i z poza niego - z Pszczyny, Rybnika, Bielska-Białej, Chorzowa, Pawłowic Śląskich itd.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Kubica (StI EUROBESKIDY Łodygowice), na drugim miejscu uplasował się Patrycjusz Cieślak (MKSz Rybnik), trzecią lokatę obsadził Zbigniew Labus  z Łazisk Górnych.

Z kolei w turnieju dzieci najlepszy był Grzegorz Paterman (MKSz Rybnik), drugie miejsce zajął Krystian Kozubek (PSSz Pszczyna). Na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Gabzdyl (MUKS SZS Cieszyn).

Organizatorami cyklu są: URZĄD MIEJSKI w Strumieniu; LKS WISŁA Strumień; MGOK Strumień.

Pełna klasyfikacja: dorośli i dzieci.