Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Strumieniu nagrodzili zasłużonych

16 tytułów ''Zasłużony dla sołectwa/miasta/gminy'' wręczono w Strumieniu. Jak co roku - 11 listopada - w miejscowości odbywa się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Nagrody co roku otrzymują osoby, które w sposób szczególny wpisały się w życie gminy, działają społecznie i aktywizują mieszkańców.

Podczas sesji wyróżniono również pana Ludwika Habartę, 97-letniego rzeźbiarza z Pruchnej, który w tym roku otrzymał „Srebrną Cieszyniankę”. Sesję uświetniły występy młodzieży z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich oraz szkolnego chóru Canzonetta wraz z solistkami: Jolą Wieliczką oraz Wiolettą Przemyk.

Święto Odzyskania Niepodległości to dzień, w którym słowo: TAK! - w imię szacunku dla tradycji - musi zabrzmieć wyjątkowo donośnie, tym bardziej, że uhonorowani zostają mieszkańcy gminy, którzy to swoje „TAK!” wcielili w czyn. - mówili podczas uroczystości uczniowie.

Wcześniej w sanktuarium św. Barbary odbyła się Msza święta za Ojczyznę. Później pochód pocztów sztandarowych, harcerzy, górników, strażaków i innych organizacji przeszedł do miejskiego parku. Tutaj pod pomnikiem złożono kwiaty. Złożono je również pod pamiątkowa tablicą pod Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.
Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która wyjątkowo zawsze w tym dniu odbywa się w auli strumieńskiego gimnazjum, wręczono następujące tytuły:

Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Strumieniu wręczono następujące tytuły:
 

Zasłużony dla BĄKOWA:
Pan Adolf JAŃCZYK – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności na rzecz straży pożarnej i LKS „Zryw” Bąków,
Pani Krystyna MROWIEC – za zaangażowanie i uczestnictwo w organizowaniu życia społeczności sołectwa Bąków, w szczególności działalność w Kole Gospodyń Wiejskich.

Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
Pani Krystyna BUJOK – za wieloletnią i bezinteresowną działalność na rzecz społeczności sołectwa Drogomyśl,
Stacja Diakonijna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu – za działalność charytatywną i promowanie wolontariatu,
Państwo Halina i Jan SZERUDA – za promowanie folkloru Śląska Cieszyńskiego wśród dzieci i młodzieży.

Zasłużony dla PRUCHNEJ:
Pan Jan ADAMCZYK – za wieloletnią i bezinteresowną działalność na rzecz społeczności sołectwa Pruchna,
Pan Piotr CIEŚLIK – za wybitne osiągnięcia sportowe i rozsławianie gminy Strumień w kraju i za granicą,
Pani Krystyna MACURA – za wieloletnią i bezinteresowną działalność na rzecz społeczności sołectwa Pruchna.

Zasłużony dla STRUMIENIA:
Pani Lilla SALACHNA-BRZOZA – za dbałość o proces wychowawczy młodego pokolenia, organizację życia kulturalnego w środowisku lokalnym i propagowanie idei europejskich,
Pan Antoni STRZĄDAŁA – za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez aktywną, wieloletnią pracę w szeregach straży pożarnej,
Pani Maria SZCZUDŁO – za szczególną, bezinteresowną pracę charytatywną i działalność społeczną w Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu.

Zasłużony dla ZABŁOCIA:
Pan Władysław DZIĘDZIEL – za wieloletnią i bezinteresowną pracę na rzecz straży pożarnej.

Zasłużony dla ZBYTKOWA:
Pani Teresa PRYCZEK – za działalność artystyczną oraz upowszechnianie kultury wśród dzieci i młodzieży.

Zasłużony dla GMINY STRUMIEŃ:
Państwo Łucja i Piotr CZAKON – za wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji bezpiecznego, nowoczesnego rolnictwa oraz bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej,
Pan Roman GREŃ – za zaangażowanie w pracę samorządu lokalnego oraz wspieranie działalności organizacji pozarządowych,
Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchnej – za szczególną 60-letnią działalność w społeczności, kultywowanie tradycji oraz integrację środowiska lokalnego.

 

Jan Bacza

źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: