Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W przedszkolach brakuje miejsc

W przedszkolach brakuje miejsc. Zmaga się z tym problemem także gmina Skoczów. Z powodu braku wolnych miejsc nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli publicznych.

Rodzice liczyli na dodatkową rekutację, jednak jej nie będzie. Brakuje miejsc w przedszkolach w gminie Skoczów, prowadzonych przez samorząd.

Planowana jest rekrutacja do trzech dodatkowych oddziałów Przedszkola Publicznego nr 3 w Skoczowie, które będą się mieścić w nowo powstałym budynku. Rekrutacja zostanie przeprowadzona po zakończeniu robót budowlanych i dekoratorskich, a także całkowitym wyposażeniu przedszkola i przeprowadzeniu niezbędnych odbiorów - informuje gmina.

BeSza

źródło: ox.pl
dodał: BeSza

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-29 08:20:10
Marx.: Prof. dr hab. Radosław Markowski, politolog i socjolog z SWPS: W Polsce buduje się autorytarny k l i e n t e l i z m. To nie jest populizm. Kiedy PiS w 2015 r. dochodził do władzy, dokładnie przeanalizował sobie Polskę i Polaków. Z socjologicznego punktu widzenia jesteśmy p a t o l o g i c z n i e sprywatyzowanym społeczeństwem o niskim kapitale społecznym, braku rozumienia dobra publicznego, nierozumiejącego kultury kontraktu. Większość elektoratu PiS nie rozumie, że publiczne elementy naszego otoczenia, czyli cała infrastruktura (żłobki, przedszkola, służba zdrowia) sprzyjają jakości naszego życia. Ono rozumie tylko 500 plus we własnej kieszeni.
2022-07-29 08:21:06
Marx.: PiS mówi, że buduje państwo dobrobytu? - To jest obraza dla Skandynawów. Oni nie wypełniali kieszeni obywateli pieniędzmi. Kilkadziesiąt lat temu inwestowali w infrastrukturę, tworzyli miejsca pracy. Orban na Węgrzech też "klientelizmował" społeczeństwo, ale nawet jego pomysły opierały się na dawaniu pracy, a nie zasiłkach. A u nas? Wszystkie działania opierają się na przekupstwie ludzi.
2022-07-29 08:21:50
Marx.: Stać nas na to? - PiS bardzo dobrze zdefiniował swój elektorat. Przy niskiej frekwencji wyborczej 5,7 mln głosów wystarczyło, by zdobyć większość w parlamencie. I tak można sobie uprawiać rozdawnictwo w kraju, liczącym 40 mln ludzi, uprawiając kreatywną księgowość, przekupywać ludzi słabo wykształconych, którzy tylko w państwie upatrują gwarancji, że jakoś im się będzie żyło.
2022-07-29 08:22:43
Marx.: Prezes Kaczyński powiedział na wiecu w Białymstoku, że nie chce Polski żyjącej z zasiłków, tylko Polski pracującej. Skąd ta zmiana retoryki? - Model przekupstwa elektoratu dobiega końca. To nie jest tak, że im ta narracja dawania przestała się podobać. Oni po prostu nie dostaną już więcej. Przypomnę tylko, że PiS obiecywał, że w 10 lat standardem życia Polak dogoni Niemca. Tymczasem Dziś Polska nie ma nic światu do zaoferowania poza ramami okiennymi i meblami. Władza popełniła mnóstwo makrostrategicznych błędów w rozwoju kraju.
2022-07-29 08:24:24
Marx.: Jakich? - Mamy rozmontowanie systemu edukacyjnego, rozdawnictwo stopni naukowych. W światowych rankingach uczelni zajmujemy dalekie miejsca. To "czarnkowanie" też odbije się czkawką, gdy tak wykształceni Polacy zasiądą za kilka lat w radach różnych instytucji. Wątpliwości budzi także system emerytalny. Jako emeryt dostawałbym 50 proc. wynagrodzenia, które mam dziś, moje dzieci 35 proc., a najmłodsze pokolenie 20 proc. To jest największy kłopot. To gigantyczne uderzenie w strukturę przyszłości tego kraju. Starzy nabijają młodych w butelkę. Ci z powodów "smarftonowych" utracili zdolność rozumowania procesów społecznych. Gdybym to ja był dziś młody, nie siedziałbym z nosem w telefonie, przekreślając swoją przyszłość.
2022-07-29 08:25:25
Marx.: 500 plus miał podnieść wskaźnik dzietności. PiS przyznało, że program nie rozwiązał tego problemu. - Najwięcej dzieci rodzi się w Szwecji, Czechach i Francji. To świeckie kraje, które kompletnie odcięły Kościół od władzy. To są społeczeństwa, w których kobieta ma ochotę mieć dzieci, bo ma wolność decyzji i decydowania o swoim ciele. Ma też całą infrastrukturę wokół, która się nim zajmuje. U nas panuje klerykalna narracja.
2022-07-29 08:25:54
Marx.: Nie dość, że rodzi się mało dzieci, to jeszcze rośnie wskaźnik umieralności. Jesteśmy krajem z najwyższym wskaźnikiem nadmiarowych zgonów w Europie. Nie przez COVID-19, bo już dwa lata przed pandemią istniała ta niepokojąca tendencja. System służby zdrowia nie działa, a pandemia tylko uwydatniła jego wady. Dostajesz pieniądze, więc sobie radź. Taka jest retoryka PiS. To jest mit państwa, które de facto wspiera prywatny rynek, bo chory pacjent ostatecznie trafi do prywatnego gabinetu.
2022-07-29 08:28:10
Marx.: Młoda mama odda dziecko, które nie dostało się do żłobka publicznego, do prywatnej placówki. To nakręca prywatę. Na prowincji brakuje chętnych do pracy za rzetelną dzienną stawkę. Fachowiec, który jeszcze pięć, osiem lat temu przyjąłby zlecenie na przebudowę domu, odmawia. Dlaczego? Bo nie ma pracowników, którzy zgodziliby się wykonać pracę za godziwą dzienną stawkę. To jest demoralizacja etosu pracy.
2022-07-29 08:28:29
Marx.: Premier radzi, by zacisnąć pasa, a prezydent, by Polacy pozostali optymistami. Tymczasem wraca widmo pandemii. Do tego dochodzi wojna i drożyzna. Jak przetrwać jesień? Może wtedy ludzie zrozumieją, że zapowiadana trudna jesień i zima to nie są konsekwencje wojny, tylko efekt sabotażowych działań rządzących wobec kraju.
2022-07-29 09:23:24
Bugs: Socjal na dzieci w czechach jest ze 3x wyższy niż u nas, a na fachowca do remontu/wykończenia domu, montażu pieca czy wymiany pokrycia dachowego nie mówiąc o ocieplaniu to w tym sezonie można się umawiać na przyszły rok bo zapotrzebowanie na usługi dobrych fachowców jest 10x większe niż ich możliwości. Więc Marx zamiast wklejać jakieś gówno z własnej głowy na OX jedź na jakieś wakacje, mogą być i kredytowe i daruj sobie pisanie bzdur.
2022-07-29 10:41:37
Vito: Marx vel Patryk vel 15innych mącikont, podanie Skandynawii jako kraju beż łożenia na rodziny to tylko tepy idiota może. Jak myślisz czemu ci uchodźcy arabscy tak bardzo garbali do Niemiec i Skandynawii A do Polski nie chcieli? Socjal, rozdawnictwo. Ba, ty i tobie podobni krzyczeliście że trzeba pomagać i lozyc na nielegalnych imigrantów, a nasze dzieci i rodziny nazywacie patologia A programy prorodzinne rozdawnictwem. To pokazuje kim jesteście.
2022-07-29 12:06:39
oxjas1: Podejrzewam, ze dla prawdziwych Polakow, wyznawcow PiS miejsc w przedszkolach nie zabraknie ! Tak samo KOLES MATEUSZA -TADEK KOSCINSKI, ktory wylecial za Polski Lad, wlasnie dostal od Mateuszka nowa fuche - sekretarza stanu w KPRM i pelnomocnika rzadu do spraw pozyskiwania zrodel finansowania dla przedsiewziec sluzacych wzmocnieniu bezpieczenstwa i obronnosci panstwa. Tego samego dnia w Dzienniku Ustaw zostalo opublikowane - „rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Pozyskiwania Źródeł Finansowania”. Jak sie czujecie Polacy, zevrobia was w bambuko i to nie pierwszy i ostatni raz!
2022-07-29 15:02:20
Marx.: p.s. reakcja pasożytujących na społeczeństwie zawodowych piśców bugsia i vicia charekterystyczna - zdarta płyta na fałszywą nutę, obowiązkowy katolicki hejt i nagonka na imigrantów przy okazji, zero odniesienia do tekstu - i zwracam uwagę pisiogłowym, nie mojego tekstu, tylko prof. dr hab. Radosława Markowskiego, politologa i socjologa z SWPS [i a propos Czech, życzliwie uzupełnię, że mówią tam głównie po czesku i jedzą knedliki, zaś w Australii żyje mnóstwo kangurów]
2022-07-29 16:52:01
Ar--Ai: oxjas - widocznie u dziadka Jarka krótka ławka szmaciarzy, co bystrzejsi się już zorientowali, że po wyborach pójdą siedzieć
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: