Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W PO idzie nowe i zostaje stare

Stare twarze i kilka niespodzianek. Tak można skomentować nowy zarząd PO w powiecie cieszyńskim. W czwartek (3 października) zdecydowano o kolejnych zmianach we władzach Platformy Obywatelskiej w naszym regionie. Po tym jak nowym przewodniczącym partii w miejsce posła Czesława Gluzy został starosta Jerzy Nogowczyk, powiatowa rada PO podczas zebrania w Hotelu Gambit wybrała członków nowego zarządu partii.

Z dotychczasowego jedenastoosobowego zarządu PO w nowym nie znaleźli się: Czesław Gluza (dotychczasowy przewodniczący), Wojciech Rojek (dotychczasowy wiceprzewodniczący), Janina Żagan (członkini zarządu), Iwona Zawistowska – Przystał (członkini zarządu) i Bogusława Rożnowicz (skarbniczka).

W nowym dwunastoosobowym zarządzie PO zasiadają: Jerzy Nogowczyk (przewodniczący partii), Karol Węglarzy (wiceprzewodniczący), Tadeusz Kopeć (teraz wiceprzewodniczący, wcześniej członek zarządu), Marzena Białek-Brodocz (sekretarz, także we wcześniejszym zarządzie), Franciszek Juroszek (skarbnik, nie był we wcześniejszym zarządzie), Paweł Brągiel (członek zarządu, zasiadał we wcześniejszym zarządzie), Danuta Łabaj (członkini zarządu, nie zasiadała we wcześniejszym zarządzie), Marcin Ślęk (wcześniej i obecnie członek zarządu), Aleksandra Trybuś (członkini zarządu, nie zasiadała wcześniej), Jerzy Pilch (teraz członek zarządu, wcześniej nie zasiadał w zarządzie), Jarosław Bodak (członek zarządu, nie zasiadał we wcześniejszym zarządzie) i Adam Swakoń (obecnie członek zarządu, wcześniej wiceprzewodniczący).

Jedyną osobą, która przepadła w głosowaniu była radna powiatowa Beata Macura ze Skoczowa. Rada powiatowa PO jako jedyną z głosowanych kandydatur nie wybrała ją do zarządu partii.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: