Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W piątek do teatru!

Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków odwiedzi już jutro (piątek 20 kwietnia 2012r.) Teatr NN z Lublina. Będzie można zobaczyć sztukę: ''Tajbełe i demon''.

Spektakl "Tajbełe i demon" to historia o samotnej Tajbełe, którą noca nawiedza demon - kochanek. Potrzeba miłości jest silniejsza od upewnienia sie kim jest ów demon. Sztuka pokazuje walkę między dobrem, a złem.


Teatr NN działa w ramach Ośrodka "Brama Grodzka" w Lublinie. Od wielu lat zajmuje się tematami związanymi z kulturą i tradycją żydowską.  Sztuka „Tajbełe i demon” to trzecia część "Tryptyku Chasydzkiego" , który w żartobliwy sposób pokazuje chasycki folklor. Spektakl jest realizowany przez  jednego aktora, przy udziale klarnetu. 


Spektakl będzie można zobaczyć o godz. 20.00 w piątek 20 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. – Teatr NN z Lublina przybędzie do nas w ramach projektu realizowanego dzięki funduszom wyszehradzkim. W piątek zapraszamy na spektakl a już w czerwcu na plenerowe koncerty w iście cygańskich i bałkańskich rytmach – zachęca Monika Serafin, specjalista ds. kultury Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.


„Poznaj mnie... - Get to know me, don't be afraid" to projekt realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.  Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, koncertów oraz innych wydarzeń poświęconych tematyce związanej z kulturą oraz historią europejskich Żydów oraz Romów. Narodów, które w sposób dotkliwy naznaczone zostały doświadczeniem genocydu. Warsztaty adresowane są do grupy polsko-czesko-słowackiej młodzieży. Prelekcje oraz wydarzenia artystyczne - koncerty i spektakle mają formułę otwartą.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: