Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W pasach bezpieczniej

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie prowadzili akcję pod kryptonimem ''Pasy''. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

15 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy z cieszyńskiej komendy prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Celem tych działań jest przede wszystkim ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki skontrolowali podczas działań 110 pojazdów i ujawnili 90 wykroczeń. - W 85 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi odnotowali także jeden przypadek, w którym nieprawidłowo przewożone było dziecko - wyjaśnia mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Przypominamy, że za niestosowanie pasów bezpieczeństwa można otrzymać mandat wysokości 100 zł i 2 punkty karne (4 punkty w przypadku, gdy przewozimy pasażerów bez zapiętych pasów). Za przewożenie dziecka bez fotelika lub podkładki mandat wynosi 150 zł i 6 punktów karnych. Pasażer, który nie zapnie pasów, musi liczyć się z mandatem wysokości 100 zł.

red.

źródło: ox.pl/KPP
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: