Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W niedzielę MOTO WOŚP

Przed nami siódma edycja skoczowskiej motoryzacyjnej imprezy Moto WOŚP. Organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wydarzenie, przyciąga do Skoczowa wielu miłośników sportów motorowych.

W ostatnich latach najgłośniej i najwidoczniej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Skoczowie. Na wieczorne Światełko Do Nieba ściągają setki osób. Nie brakuje ich także podczas wydarzeń, które odbywają się w ciągu całego dnia. W tym roku odbędzie się już siódma edycja Moto WOŚP. Czyli motoryzacyjnej imprezy, podczas której zbierane będą datki właśnie na cel orkiestry.

Gramy razem z WOŚP – 14 stycznia. Impreza odbywa się na targowisku niedaleko basenu Delfin. To wydarzenie skierowane jest dla pasjonatów samochodów rajdowych i wyścigowych. Ale zapraszamy całe rodziny. Podczas licytacji osoba, która najwięcej zaoferuje, przejedzie się w fotelu pasażera rajdówki. Emocji nie zabraknie, bo jest przygotowany odcinek specjalny z szykanami. Kierowca rajdowy, który jest właścicielem samochodu, będzie przewoził tych, którzy wrzucą do puszki jak najwięcej. Będzie to tzw. 'czasówka', kilka nawrotów i 'dziewięćdziesiątek' – mówi Ryszard Mitręga koordynator wydarzenia. I tradycyjnie – najmłodsi będą mogli się wyżyć plastycznie, przemalowując plakatówkami jeden z podstawionych samochodów.

Jak podkreśla Mitręga, wszystkie atrakcje mają przyciągnąć jak najwięcej widzów, ale i zapełnić WOŚPowe puszki. Nowością w tym roku jest wystawa ciekawych samochodów. - Będą to samochody rajdowe i wyścigowe, m.in. Porsche, ale też klasyczne. Część z nich jako zabytki, ale i tuningowane - dodaje Mitręga. Nie zabraknie licytacji wielu atrakcji, wśród nich jest m.in. przejażdżka ciągnikiem siodłowym, czy voucherów na tor cartingowy.

Specjalnie na imprezę przygotowana będzie też grochówka. - Tylko w ubiegłym roku uzbieraliśmy do puszki przy kotle ponad 2 tysiące złotych. Cieszy, że do całego wydarzenia dokłada się wielu sponsorów. Dzięki temu można zrobić taką imprezę z rozmachem. W Cieszynie takiej nie ma, w Bielsku też – dodaje organizator.

Całe wydarzenie rozpocznie się w niedzielę w południe przy remizie OSP w Skoczowie. Później kawalkada samochodów pożarniczych przejedzie przez miasto - ulicami Mickiewicza, Górny Bór, Targową, na Rynek i dalej w stronę terenu nieopodal basenu.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-12 10:15:43
efelinqa: cholerny owsik !!!!! gdyby przeznaczyć całą kasę która leci z dymem w powietrze przy okazji tych cyrków z fajerwerkami to nie jednemu by można było pomóc.. ale polak głupi jest jak but
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: