Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Mnichu praca wre

W sołectwie Chybia powstaje boisko wielofunkcyjne z zapleczem sanitarno-gospodarczym. Prace postępują w bardzo szybkim tempie, głównie przez sprzyjającą aurę.

O boisku pisaliśmy już choćby tutaj czy tu. Przypomnijmy, iż za prace budowlane odpowiada jedno z oświęcimskich przedsiębiorstw. Kiedy one ruszyły? Jak mówi Urszula Wicek z Urzędu Gminy Chybie- umowa była zawarta w maju 2018 roku. Co istotne, z obiektu będzie mógł skorzystać każdy- jest to z samej nazwy zadania centrum integracji mieszkańców, dlatego będzie ogólnodostępne - dodaje.

Na bieżący rok kalendarzowy przewidywano przebudowę napowietrznej sieci elektroenergetycznej oraz wybudowanie budynku z zapleczem sanitarnym i gospodarczym. Jak jednak informuje gmina, udało się także rozpocząć prace nad powstaniem dwóch boisk o nawierzchni poliuretanowej - wielofunkcyjnego (do piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki) oraz kortu do tenisa ziemnego. W 2019 roku wybudowany będzie pumptrack ziemny, siłownia plenerowa, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, stół do tenisa oraz elementy małej architektury - czytamy w oświadczeniu gminy.

Koszt całej inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego 30% pochodzi z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: