Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Kończycach Małych wyremontują wiadukt

Powiat Cieszyński remontuje ul. Janusza Korczaka wraz z przebudową wiaduktu nad torami kolejowymi w Kończycach Małych.

- Wartość zadania wynosi około 5 mln zł, z czego 2 mln będzie stanowiło dofinansowanie w ramach Rezerw Subwencji Ogólnych (RSO) na rok 2023 -  wylicza Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

- Powiat Cieszyński na miarę swoich możliwości finansowych remontuje kolejne odcinki dróg. Zdarzają się takie sytuacje, że droga jest wyremontowana, a przejechać i tak trudno, bo „na drodze” dobremu przejazdowi, po tej właśnie drodze, stoi most, który jest niefunkcjonalny. Miło mi poinformować, że kolejny taki zator zostanie zlikwidowany. Przystępujemy właśnie do remontu mostu w ciągu ul. Korczaka w Kończycach Małych. Cały zakres prac obejmie m.in. rozbiórkę istniejącego wiaduktu, budowę nowego nad torami kolejowymi, budowę jezdni, pobocza oraz chodnika. Mam nadzieję, że po całej tej modernizacji, wreszcie będzie można powiedzieć, że ulicą Korczaka jeździ się bez żadnych utrudnień. Dodam jeszcze, że w tych ponad pięciu milionach złotych, kwota bardzo znaczna i wyjątkowa, dwa miliony i dwa złote pozyskaliśmy jako dofinansowanie w ramach Rezerwy Subwencji Ogólnych na rok 2023, dodaje Starosta.

21 lipca 2023 r. nastąpiło podpisanie umowy z Wykonawcą robót. 31 lipca 2023 r. rozpoczęto realizację zadania oraz przekazano plac budowy. Zakończenie zadania zaplanowano do końca grudnia 2023 r.

Długość obiektu mostowego wynosi 15 metrów. Przez obiekt przebiegać będzie sześciometrowa jezdnia z dwoma pasami ruchu o szerokości 3 metrów każdy oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów. Łączna długość ulicy Janusza Korczaka (wraz z obiektem) objęta zadaniem wynosi 160 metrów.

Szczegółowy zakres rzeczowy zadania obejmuje, m.in.: wykonanie robót rozbiórkowych – w tym rozbiórkę istniejącego wiaduktu, budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, przebudowę odcinków drogi na dojazdach do obiektu o szerokości 6 metrów, wykonanie chodnika dla pieszych w obrębie wiaduktu o szerokości 2 metrów, wykonanie poboczy o szerokości 1 metra, wykonanie zjazdów do przyległych nieruchomości, budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej odcinek drogi objęty zadaniem, przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej, a także wdrożenie tymczasowej i docelowej organizacji ruchu.

- W kwestii organizacji robót informujemy, że w związku z całkowitą rozbiórką mostu, na czas prowadzenia robót, ruch samochodowy będzie poprowadzony wyznaczonymi objazdami, zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu. Zamknięcie ruchu samochodowego na moście nastąpi 2 sierpnia 2023 r. O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją przedmiotowego zadania będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa oraz Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych -  kończy starosta.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-08-03 11:42:14
edward pilich : A co z mostem na Piotrówce
2023-08-03 12:14:33
św. Patryk.: Polska od 8 lat pogrąża się w największej od II wojny katastrofie demograficznej, rządy bandy złodziei i oszustów z PiS ulegające szatańskim podszeptom głupich i chciwych wojtyłowych biskupów prowadzą od 8 lat systematyczną akcję wyludniania naszego kraju metodami brutalnej walki z polskimi kobietami i rodzinami - dziś po tych 8 latach polskie kobiety boją się zajść w ciążę i rodzić w polskich szpitalach, to efekt ręka w rękę współpracy rządzącej mafii i katolickich biskupów, wspólnie stanowiących haniebne prawa godzące w przyszłość tego państwa, tego narodu - i to jest nasz wielki narodowy problem, tu są potrzebne natychmiastowe zmiany i generalne remonty
2023-08-03 13:37:39
Bugs: Jak się ruda korozja dorwie do władzy to żaden generalny/kapitalny remont nas nie uratuje przed unijna destrukcją. Będzie gorzej w kraju jak z tym mostem na zdjęciu.
2023-08-03 14:01:14
oxjas1: Bugs, obsesje tuskowe mozna leczyc. Moze nie w takich ciezkich psychiatrycznych przypadkach jak u Janusza Kowalskiego, ale warto sprobowac! Obawiam sie, jednak, ze medycyna nie stoi na tak wysokim poziomie, zeby mogla pomoc przy korozji mozgu.
2023-08-03 14:26:05
Bugs: Obsesje tuskowe połączone z omamami mają jego wyznawcy ale jak słusznie zauważyłeś ich nie da się leczyć.
2023-08-03 16:24:44
oxjas1: Tak Bugs, wyznawcy Pisu odrzucili rozum i ponadczasowe wartosci, a zastapili je fobia, urojeniami i nienawiscia. Tego nawet egzorcysta nie „wyleczy”.
2023-08-03 19:22:47
św. Patryk.: bugs korozja to się już dorwała, do tej przeterminowanej galarety pod twoją czaszką
2023-08-03 21:00:58
edward pilich : Bugs na ciebie to szkoda czasu poświęcać ciebie nie da się leczyć
2023-08-04 10:53:23
Bugs: A ciebie edziu puścili z psychiatryka w tym tygodniu już w czwartek na przepustkę? Wygodny klęcznik zabierz do Ustronia na przemówienie euroagitatora-kandydata na polityka.
2023-08-04 11:35:55
: Kiedyś, może niektórzy pamiętają, także w polskiej tv była emitowana wyśmienita kreskówka, której tytułowym bohaterem był Królik Bugs. Zajadał się on w każdym odcinku marchewkami, które jak to marchewki były w kolorze pomarańczowej rdzy. Może zeżarł ich zbyt wiele i teraz ma awersję do wszystkiego w tych kolorach...?!
2023-08-04 12:05:16
Bugs: Albo wtedy byłeś mały albo większy i głupi bo nic z tej kreskówki nie zrozumiałeś. Ów królik chrupał marchewki najczęściej w sytuacji kiedy robił głupka z Elmera /i nie tylko/ dodając "What’s up, Doc?" No właśnie, What’s up, Doc?
2023-08-04 16:52:46
: Czyli jednak nie myliłem się, trafiłem w sedno problemu. Bugs, chyba nadszedł czas, abyś nieco urozmaicił swoją dietę, bo jak widać sam karoten wybitnie Ci nie służy. Spróbuj innych warzyw, a być może Twój mały świat stanie się wielokolorowy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: