W końcu przełamanie!

Długo trzeba było czekać, ale w końcu się udało. Czarne Pantery, w ramach zaległej 4. kolejki Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi, pokonały zespół z Trzyńca, Imperators. To druga wygrana polskiego zespołu w tym sezonie, która nadeszła po serii jedenastu przegranych spotkań.

Panterom do zwycięstwa wystarczyły dwie bramki. A to z tego powodu, iż w ich bramce świetnie spisywał się Krzysztof Dzięgiel, który zlikwidował blisko 30 strzałów trzynieckich hokeistów.

W pierwszej tercji wynik spotkania otworzył Krzysztof Bryniarski. Z kolei tuż przed zakończeniem środkowej części meczu, końcowy wynik – 2:0 – ustalił Mateusz Dudkiewicz.

Po sobotniej wygranej nad Imperators, Pantery wciąż zamykają tabelę BAHL, ale ich dorobek wzrósł do sześciu punktów. Do przedostatniego Torpedo Hawierzów tracą już tylko trzy oczka. Przed hokeistami teraz nieco dłuższa przerwa od gry, gdyż na lód wrócą w 2019 roku. Jedyny polski zespół w BAHL zmierzy się, 10 stycznia, z jedną z czołowych drużyn – Techinici Stritez.

BAHL, 4. kolejka
HC Pantery Cieszyn – HC Imperators Trinec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
7' Bryniarski, 30' Dudkiewicz