Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Jaworzu świętują kobiety - modą i stylem!

To będzie prawdziwa Międzypokoleniowa Siła Kobiet. W Jaworzańskim Amfiteatrze odbędzie się szczególny pokaz mody. Na godzinę 16.00 zaplanowano Pokaz Mody ETNO by Beata Bojda. W role modelek wcielą się jaworzańskie kobiety!

Kolekcja Etno zyskała już uwagę wielu widzów. Wspaniała kolekcja inspirowana tradycją ludową, zachwyca gamą barw, krojów i tradycyjnych elementów. Wspaniałe korony, które zdobią głowy modelek, to nawiązanie do tradycyjnej sztuki bibułkarskiej.

Bibułkarstwo rozwinęło się w Polsce na przełomie XIX i XX wieku, głównie na wsiach podkarpackich, małopolskich i opoczyńskich. Papierowych kwiatów używano kiedyś do zdobienia ram świętych obrazów, przydomowych kapliczek oraz do ozdabiania kobiecych nakryć głowy z okazji świąt lub uroczystości, takich jak zaślubiny.

Wszystkie zaprojektowane przez Beatę Bojdę papierowe wieńce i korony są ręcznie wykonane tradycyjną metodą sprzed lat. Całość to kolaż różnych światów, tak charakterystyczny dla stylu etno.

Beata Bojda to stylistka ubioru i makijażu, a także projektantka mody. Absolwentka wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jej stylizacje pokazują popularne magazyny modowe takie jak „Make Up Trendy”, czy „LNE”.
Pracowała jako charakteryzator i kostiumograf przy wielu produkcjach filmowych, m.in. w „Kochaj i tańcz” (2009), „Tancerze” (2009-2010) czy „Agape” (2011) z Andrzejem Chyrą i Anną Cieślak. Współpracuje także z teatrem i artystami. Projektuje kostiumy sceniczne, w tym korony z krepinowych kwiatów m.in. dla Edyty Golec, Kayah oraz włoskiej piosenkarki Dolce.
Projekt ETNO, który zostanie zaprezentowany w Jaworzu przyniósł artystce ogromną popularność, napisały o nim m,in. „Newsweek” i „Viva”. Prezentowany był w londyńskiej The Brick Lane Gallery, w Paryżu w ramach Cool Concept oraz w krakowskiej galerii fotografii Trzecie Oko.

Pięknym zakończeniem będzie koncert BARWY ZIEMI-GŁOSY NATURY w wykonaniu znakomitych muzyków Wałach/Golec/ Żupański TRIO !

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: