Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Hażlachu jaśniej i bezpieczniej

Gmina Hażlach wciąż inwestuje w rozwój oświetlenia. W 2019 roku na realizację kolejnego etapu Gminnego Programu Rozwoju Oświetlenia Ulicznego ma zostać przeznaczona kwota 396 558,95 złotych, co pozwoli na stworzenie przynajmniej 62 nowych punktów świetlnych.

Nowe punkty oświetlenia ulicznego mają powstać do końca sierpnia 2019 roku. Oświetlenie uliczne powstanie w Hażlachu na ulicach: Parchów, Zagrodowej i Rudowskiej; w Kończycach Wielkich na: Wierzbowej, Kościelnej, Świerkowej, Statek, Słonecznej i Skoczowskiej; w Pogwizdowie na ulicach: Kwiatowej, Górnej, Spacerowej, Wierzbowej, Kolejowej i Gdańskiej; Rudniku na Szkolnej i w Zamarskach na Cieszyńskiej i Krzepty.

Aktualnie w ramach funduszu sołeckiego trwają prace związane z wyłonieniem wykonawcy na opracowanie dokumentacji oświetleniowej ulic Ogrodowej i Żniwnej w Brzezówce.

Gdy obejmowałem urząd wójta w gminie Hażlach przy drogach świeciło 490 lamp. Dlatego w poprzedniej kadencji zaproponowałem Radzie aby co roku przeznaczać na rozbudowę oświetlenia stałą pulę pieniędzy, tworząc w ten sposób podwaliny pod Gminny Program Rozwoju Oświetlenia Ulicznego. Dzięki wdrożonemu programowi stan ten, wliczając bieżący rok, zostanie zwiększony o 30%, tj. do poziomu 636 opraw oświetleniowych. Efekty wdrożonego Programu widać, ponieważ bardzo go chwalą mieszkańcy. Dlatego będzie on kontynuowany w latach następnych, jednak w nieco zmienionej formule. Podejmując decyzje odnośnie montażu nowego oświetlenia ulicznego kierowano się postulatami mieszkańców i względami bezpieczeństwa. Ostateczne rozstrzygnięcia, co do lokalizacji i liczby punktów świetlnych na danym odcinku zapadały na Komisji Komunalnej i Rozwoju Gospodarczego - poinformował w rozmowie z portalem ox.pl Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: