Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W górach też już po żniwach. Teraz czas na dożynki

Sezon dożynkowy w naszym regionie kończy tradycyjnie gmina Istebna. Tu dziękczynienie za plony odbędzie się w najbliższy weekend 12 września w Amfiteatrze Pod Skocznią.

Wszystko rozpocznie się Mszą Świętą. W tym roku rola gazdów przypadła miejscowości Jaworzynka, toteż tam w miejscowym kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 11.15 rozpocznie się dożynkowe dziękczynienie za plony. - Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców i zacnych gości na wspólne świętowanie podczas tegorocznych dożynek gminnych – mówi Łucja Michałek, wójt gminy Istebna.

Podczas dożynek nie zabraknie tradycyjnego jadł i napitku regionalnego, rękodzieła. Na scenie, podziwiać będzie można tradycyjny obrzęd dożynkowy. Gazdowie zmierza się także ze specjalnie przygotowanymi konkurencjami. Wystąpią także Jetelinka i Wałasi, ponadto zaplanowano koncert operetkowy Aleksandra Kruczka, biesiadę z zespołem Superior Silesian Band i zabawę z DJ-em.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-09 20:55:37
Mach: Poczytajcie ten anons imprezy. Wynika z niego ,że po mszy, jeść i pić będziecie w kościele razem z gośćmi. Napiszcie ,gdzie i o której rozpocznie się impreza dożynkowa. Być może tubylcy wiedzą, ale gości już wypada precyzyjnie zaprosić, bo mogą nie wiedzieć gdzie się udać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: