Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W dzień św. Krzysztofa zajrzyj do Jaworza!

Jaworze stawia na bezpieczeństwo. W poniedziałek 25 lipca o godz. 16.00 warto tu zajrzeć na Rodzinny Dzień Bezpieczeństwa Drogowego. Wszak dziś imieniny obchodzą wszystkie Krzyśki, a św. Krzysztof to opiekun kierowców.

Pokazy ratownictwa, przejazd beskidzką ciuchcią, strażacki sprzęt i wiele innych atrakcji czeka na was dziś (poniedziałek 25 lipca 2022r.) w Jaworzu.
Du udziału w wydarzeniu zaprasza Wójt Gminy Jaworze dr Radosław Ostałkiewicz. - W programie znajdzie się szereg atrakcji i niespodzianek - zarówno dla kierowców, jak i całych rodzin z dziećmi. Na parkingu pod amfiteatrem zostanie rozłożony "jaworzański punkt serwisowy", w którym przewidujemy małą niespodziankę dla mieszkańców naszej miejscowości – stwierdza wójt i dodaje, że taki dzień jak św. Krzysztofa musi zostać uhonorowany.

Jeśli są upominki z okazji św. Mikołaja, to na św. Krzysztofa nie może być inaczej - przynajmniej naszym zdaniem. Tym bardziej, że to patron kierowców, żeglarzy i podróżników, ale również... biegaczy. Tak więc jeszcze raz zapraszam wszystkich mieszkańców Jaworza - tych najmniejszych, średnich i tych najdłuższych również - na jutro do naszego amfiteatru – dodaje wójt.
W progamie m.in.
- jaworzański punkt serwisowy (niespodzianka),
- pokazy ratownictwa drogowego,
- warsztaty Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej,
- prezentacja samochodów wyścigowych,
- strażacki tor przeszkód dla dzieci - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Jaworze,

- W ramach wydarzenia odbędą się pokazy ratownictwa drogowego zorganizowane przez Poligon Strażacki z Bielska-Białej oraz warsztaty Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Najmłodsi uczestnicy - choć te atrakcje adresowane są nie tylko do nich - będą mogli podziwiać samochody wyścigowe Pumba Racing Team i sprzęt strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaworza, spróbować przejść przez strażacki tor przeszkód zorganizowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Jaworza oraz przejechać się Ciuchcią Beskidzką – dodaje dr Radosław Ostałkiewicz.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-25 10:02:09
czesiohill: Jak co roku piszę, że nie ma takiego świętego. Papież Paweł VI "odświęcił" między innymi Krzysztofa i Barbarę (tę od górników). No, ale świętych można czcić podle uznania - pecunia non olet.
2022-07-25 11:35:43
sierżant_Niemyty_Wycior: kij czy drewno, wszystko jedno - ci wszyscy święci tyle już dziś warci co malowane jaja na wielkanoc albo fajerwerki na sylwestra, wystarczyło jedno pokolenia by religia w szkołach otworzyła ludziom oczy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: