Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grodziec ma nowy wóz

OSP Grodziec cieszy się z nowego nabytku. Jest to nowy wóz bojowy. To siódmy nowy pojazd zakupiony w ostatnim pięcioleciu przez gminę Jasienica.


To siódmy nowy pojazd strażacki zakupiony w ostatnich pięciu latach ze wsparciem pozyskanego dofinansowania.
Wykorzystujemy możliwości, jakie dają dofinansowania z zewnętrznych źródeł i inwestujemy także nasze gminne środki w zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Zakup nowych wozów bojowych dla jednostek gminy Jasienica również służy poprawie bezpieczeństwa – mówi Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica, a zarazem prezes Gminnego Związku OSP RP w Jasienicy.

To był wielki dzień dla druhów OSP Grodziec. Delegacja strażaków OSP Grodziec na czele z wójtem odebrała pojazd. Następnie przed remizą jednostki nowy nabytek powitali druhowie i mieszkańcy Grodźca.

Samochód pożarniczy marki Renault D16 typu GBA z napędem 4x4, określany jest jako średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest fabrycznie nowy, uterenowiony, z sześcioosobową kabiną. Wyposażony został w moduł gaśniczy, ma zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów i osobny na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Również wyposażony został w dwuzakresową autopompę marki Godiva P2A2010 o wysokiej wydajności i działko dachowe.

Pojazd kosztował 899 868,00 zł, z czego 150 000,00 zł wójt pozyskał ze środków WFOŚiGW oraz NFOŚiGW, 250 000,00 zł od Marszałka Województwa Śląskiego, zaś 499 868,00 zł pochodzi z budżetu Gminy Jasienica.

Jak przypomina Gmina Jasienica w ostatnich pięciu latach zakupiono siedem nowych samochodów dla OSP Międzyrzecze Górne, OSP Rudzica, OSP Świętoszówka, OSP Międzyrzecze Dolne, OSP Mazańcowice, OSP Iłownica, OSP Grodziec.

Łączny koszt pojazdów wyniósł 6 132 597,47 zł.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-25 15:46:04
inigo: Teraz jeszcze trzeba nazbierać na paliwo...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: