Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Czechach możesz oddać broń i.... czołg

W Republice Czeskiej trwa amnestia na broń. Mieszkańcy zza Olzy mogą bez żadnych konsekwencji prawnych przyznać się do posiadania nielegalnej broni, o ile oczywiście oddają ją policji. W całym kraju oddawana jest więc broń, ilość i rodzaj zaskoczyła czeskich policjantów.

Amnestia na broń w Czechach została ogłoszona już po raz czwarty. Nasi zaolziańscy sąsiedzi mogą oddać broń, którą mieli w domu i na którą nie mieli pozwolenia, bez żadnych konsekwencji prawnych. W całym kraju oddano już dziesiątki sztuk amunicji oraz broń.

Większość z przekazanych mundurowym przedmiotów pochodzi jeszcze z czasów II wojny światowej. Obecnie brak informacji o przekazanej broni w pasie przygranicznym, warto jednak przytoczyć ciekawostkę z miejscowości oddalonej od regionu o około 250 kilometrów. W miejscowości Hradec Kralove policji przekazano… działo samobieżne i czołg - Kiedy kręciliśmy wideo do amnestii broni, w której użyliśmy przesady w postaci oddanego czołgu, nie mieliśmy pojęcia, że zainspirowało to opinię publiczną. Kolejny z przekazanych "perełek" - działo samobieżne SD-100 i czołg T 34/85. Obie maszyny zostały przekazane w regionie Hradec Králové – wyjaśniają policjanci z Czech.

Amnestia potrwa do 31 lipca 2021 roku. Jest to dobra informacja dla naszych czytelników z czeskiej strony, którzy mają w domach takie wojenne „pamiątki”.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-07 20:40:24
wyśmienity cwaniaczek: MÓWIĘ POWAŻNIE .......KUPIĘ TAKI CZOŁG ....myslę ,że 5000 pln to dobra cena????
2021-04-08 11:55:33
Waldo94: Przecież to Biedroneczka z filmu "Operacja Dunaj."
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: