Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

Po wakacjach, przed jesienia i zimą warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w piątek, 18 sierpnia w godzinach 10:00-16:00  na parking Leroy Merlin przy ul. Liburnia 10 czekać będą specjaliści z ProfiAuto i firmy Darma - lokalnego dystrybutora części samochodowych. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na bezpieczeństwo, ekonomikę i komfort jazdy.

Po intensywnych letnich wyjazdach, przed jesiennymi słotami, dobrze przygotować samochód do codziennego użytkowania. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Dlatego podczas ProfiAuto PitStop diagności rozpoczną przegląd od części najbardziej narażonych na eksploatację. Sprawdzą poziom płynów, stan ogumienia, prawidłowe ustawienie świateł, a także działanie wszystkich żarówek i stan kloszy. W miarę możliwości, samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

- Nasze samochody służą nam głównie do dojazdów do pracy i przez większość swojego „życia” przemieszczają się na krótkich, miejskich trasach. W takich warunkach dochodzi do szybszej eksploatacji samochodu i jego podzespołów. Dlatego warto wcześniej zadbać o sprawność maszyny regularnie sprawdzając elementy podatne na szybsze zużycie. Zaniedbywanie kontroli tych prostych czynności często bywa przyczyną późniejszych skomplikowanych napraw. Mechanicy i eksperci są zgodni co do tego, że więcej tracimy na usuwaniu awarii spowodowanych zaniedbaniem, niż na regularnych wizytach w warsztacie – mówi Mariusz Sitek, kierownik cieszyńskiego oddziału hurtowni motoryzacyjnej DARMA.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy ze ekspertami, którzy doradzą jak samodzielnie zadbać o swój samochód, aby zachować jego sprawność na dłużej, oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Organizatorami akcji są: sieć warsztatów niezależnych ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz DARMA.

Partnerem wydarzenia został portal www.ox.pl.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-16 13:44:20
misieksb: Kolejny raz w tygodniu w godzinach, w których większość ludzi jest w pracy ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: