Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie wciąż wrze….

 „Koszmar”, „największa patelnia w Cieszynie”, „betonoza”. To tylko nieliczne z komentarzy dotyczące rewitalizacji rynku, które pojawiły się pod tekstami naszego portalu, a także w mediach społecznościowych. Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna stara się uspokajać emocje dotyczące tej wartej ponad 11 mln zł inwestycji. Poprosiła mieszkańców o wyrozumiałość i zaufanie.

 

Efekt błędnego podpisu

W oświadczeniu, opublikowanym na stronie Urzędu Miasta w Cieszynie podkreśliła że w temacie tej inwestycji pojawiło się dużo nieścisłości po tym, jak Miejski Zarząd Dróg opublikował makietę prezentującą wynegocjowane z konserwatorem nasadzenia drzew w gruncie. - Została ona błędnie podpisana, jako wizualizacja całej rewitalizacji. - napisała Staszkiewicz.

Burmistrz przypomniała, że rewitalizacja rynku jest częścią większego projektu, jaki realizowany jest razem z Czeskim Cieszynem. W ramach  tego programu pt: “Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”, przeprowadzono już remont ul. Głębokiej, trwa budowa Transgranicznego Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej 1, rozpoczął się także  remont i przebudowa Rynku. - Przed nami jeszcze działania na ul. Wyższa Brama. - wyjaśniła Gabriela Staszkiewicz. 

Głos mieszkańców się liczy

Gabriela Staszkiewicz, zwracając się do cieszyniaków zaznaczyła, że już w 2014 roku, gdy przeprowadzono badanie ankietowe pt: Rynek jako miejsce…,  mieszkańcy wskazali, „iż mówiąc o Rynku, trzeba wziąć pod uwagę jego przeznaczenie, komunikację, infrastrukturę, bariery architektoniczne”. - Diagnoza obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji rozpoczęła się w lutym 2016 r. Już wtedy wśród powtarzających się głosów wybrzmiała potrzeba zwrócenia uwagi na ogródki gastronomiczne, imprezy, wyeliminowanie ruchu samochodowego, remont nawierzchni, Rynek bez parkingu, za to więcej zieleni, ławek i elementów małej architektury, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. - napisała w oświadczeniu burmistrz. Dodała, że przeprowadzono również konsultacje branżowe m.in. z taksówkarzami i przedsiębiorcami z branży gastronomicznej.

Nieprzypadkowo motywem całego projektu jest tramwaj. -  W badaniach i rozmowach z Państwem wielokrotnie przywoływany jest fakt, że nad Olzą na początku XX w. tramwaj kursował i stanowił ważny środek transportu, że warto wytyczyć szlak śladami tramwaju po Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Temat podjęty był także podczas prac nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla Śródmieścia. Od września 2020 r. do czerwca 2021 r. odbywały się warsztaty dla mieszkańców, gdzie pojawiły się sugestie, aby zwiększyć ilość zieleni. - przypomniała burmistrz.

Konserwator a zieleń

Z informacji przekazanych przez Gabrielę Staszkiewicz wynika, że projektanci z firmy Palmett  początkowo zaproponowali rozwiązanie ze znacznie większą ilością zieleni. Tego projektu nie zaakceptował Wojewódzki Konserwator Zabytków. Trzeba było wypracować kompromis. - 8 dodatkowych drzew w gruncie, przy zachowaniu istniejącego już szpaleru 12 drzew, daje łącznie 20  po rewitalizacji. Takie rozwiązanie nie ingeruje w układ architektoniczny, a jednocześnie pozwalający zachować także kulturalną funkcję rynku, jako miejsca organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych. - podkreśliła Staszkiewicz.

Generalny Konserwator Zabytków zalecił również, aby w przestrzeniach objętych ochroną konserwatorską przychylnie patrzeć na wnioski o więcej zieleni. Poza wspomnianymi nasadzeniami w gruncie, pojawi się więc zieleń w donicach. Mała architektura będzie utrzymana w stylu tej, która już funkcjonuje na wyremontowanej ul. Głębokiej. W obrębie płyty rynku umieszczone zostaną elementy małej architektury, takie jak mobilne donice z zielenią.

Wyrozumiałość i zaufanie

Pierwszy etap inwestycji pozwoli ogródkom letnim na funkcjonowanie do października. Kolejny, czyli remont zewnętrznej płyty wraz z chodnikami, powinien zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Prace poprzedzają badania archeologiczne. Ich przebieg będzie  ostatecznie określał kalendarz robót. Znalezione artefakty zasilą zbiory Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

W ostatnich słowach swojego oświadczenia Gabriela Staszkiewicz poprosiła o wyrozumiałość i zaufanie. - To ważne zadanie, część dużego, transgranicznego projektu. Mam świadomość, że na dzisiejsze wątpliwości wpływ mają zewnętrzne okoliczności – skutki pandemii, inflacji, napięć związanych z działaniami wojennymi w Ukrainie. Patrząc na efekty prac na ul. Głębokiej, nie mam jednak wątpliwości, że zarówno ten etap, jak i cały projekt, są ważne i potrzebne. Z całą pewnością finalnie wpłyną na rozwój ruchu turystycznego w naszym mieście. - podkreśliła burmistrz Cieszyna. (ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

44
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-02 19:19:37
altacet: Zaufanie to już dawno straciła,a wyrozumiałość dla głupoty się nie należy.
2022-07-02 19:20:42
Vito: "Została ona błędnie podpisana, jako wizualizacja całej rewitalizacji. - napisała Staszkiewicz." To czym były te pseudografiki? Co przedstawiały, ile kosztowały i w jakim celu je stworzono? A dzisiaj Donald coś tam przebakiwal o pluciu ludziom w twarz.
2022-07-02 20:48:18
krokusik: Gabi, kto za błędy zapłaci? Jeśli nie ty to zapomnij o mojej wymianie kotła. Coś za coś. Dupqć to my a ni nas.
2022-07-02 21:32:37
św. Patryk.: ja to rozumiem, że kontynuacja projektu, że dotacje unijne i trzeba zrobić, że to i tamto - ale że pani burmistrz skoro sama na to nie wpadła nie miała nikogo kto by jej podpowiedział zawczasu, że ten temat będzie tak kontrowersyjny i gorący, że należy go po stokroć i na okrągło tłumaczyć zanim się prace rozpoczną? - nie moja sprawa marketing polityczny cieszyńskiego ratusza, PR i te rzeczy, ale już małe dzieci wiedza mniej więcej o co chodzi w grze w te klocki
2022-07-02 23:06:31
daniel3ttt: "W badaniach i rozmowach z Państwem wielokrotnie przywoływany jest fakt, że nad Olzą na początku XX w. tramwaj kursował i stanowił ważny środek transportu, że warto wytyczyć szlak śladami tramwaju" Sęk w tym że szanowna Burmistrzyni dała sobie wcisnąć jakiś bubel tramwajowy. I wiadomo kto za tym stał. Co innego przedstawiano początkowo a co innego z tego wyszło. Skoro i tak już kosztowne analizy wykazały, iż żaden tramwaj nie będzie kursował to po co dalej uparcie pchano ten wózek? Wyszedł z tego pseudoszlak z jedną szyną-rynsztokiem, której przyjezdny i tak nie zauważa jesli sie mu jej nie wskaże. Trzecia w mieście informacja turystyczna! W dobie internetu gdzie każdy potrzebne informacje turystyczne znajduje w smartfonie. Zresztą ile tych miejsc mamy? Cieszyn to nie Kraków. I po co to komu? Miejsca pracy dla znajomków? A co do rynku to nie ma co wydziwiać, rynek to rynek a nie park. Juz pokazali jak byle gdzie nasadzili 48 sadzonek za 50 tys. Mimo dużych kosztów na rynku nic się nie zmieni. A ścieżek rowerowych dalej ni ma i nie bedzie, nowych miejsc parkingowych albo placów zabaw z prawdziwego zdarzenia tak samo.
2022-07-02 23:26:37
RysiekK22: docelowo tramwaj jeździć powinien z powodów których nauczałem wielokroć, a decyzja należy tylko do Ludu Cieszyna...co nie zmienia faktu że będzie to odległa przyszłość i że obecne ruchy wokół tego "szlaku" to marnotrawstwo
2022-07-02 23:36:03
one: daniel3ttt: 10/10, dobrze widzieć Ciebie tutaj znów
2022-07-03 05:43:22
Władek na skuterze: Nie lepiej za 11 mln wyremontować jakąś ulice ,---w cieszynie są też inne ulice a nie tylko gleboka i rynek --przypominam jest też ulica hazlaska dziurawa jak ser szwajcarski ,wyższa brama,ul katowicka obok osiedla, przepilinskiego totalny rozpiździel,banotowka kolo biedronki ,ale nie zachciewa się remontu żeby MAM WIELKA NADZIEJĘ na ostatnie miesiące swej kadencji jako burmistrz patrząc z ratusza z filiżanka kawy siedząc sobie na fotelu miała rzekomo ładny widok
2022-07-03 08:57:29
Ar--Ai: za takie pieniądze różne rzeczy można robić, ale przyznane były na konkretny projekt z rynkiem włącznie, a paru tu mędrków podstawowych zasad wydawania pieniędzy budżetowych nie rozumie albo udaje że nie rozumie
2022-07-03 09:10:12
AntyklerForte+: wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS, to proste
2022-07-03 09:30:20
vis: w uchwale dotyczącej tego projektu w 2019 roku przyjęto koszt przebudowy rynku w wysokości: 6,7 mln zł, więc pytanie jest z jakich pieniędzy zostanie zfinansowana różnica ponad 4 mln zł , bo teraz jest mowa o 11 mln. złotych (kredyt?) Proponuję wyjść z Ratusza i zobaczyć inwestycyjne perełki Cieszyna, takie jak centrum przesiadkowe, część za galerią Stela, porośnięte ponad półmetrowymi chwastami.
2022-07-03 09:34:08
vis: sfinansowana
2022-07-03 09:38:10
daniel3ttt: Ar--AI jaki wniosek? Od początku błędny pomysł, koncepcja i jeszcze gorszy projekt. Cała ta inwestycja pseudotramwaju wcale nie przyciągnie więcej turystów. Nikt do Cieszyna nie przyjezdza z powody tego ze byl tu tramwaj. Kto to wymyślił w ogóle? Szlak tramwaju a po tramwajach nic oryginalnego poza dwoma chyba rozetami na ścianach kamienic. Reszta kicz z całym tym niepotrzebnym trzecim punktem informacyjnym. Przypominam że informacja turystyczna jest już pod ratuszem i na wzgórzu zamkowym. Jakoś tłumów tam nie widać. Nic tylko zmarnowane miejsce. I nikt nie pomyślał nawet żeby pod Mostem Przyjaźni puścić ścieżkę rowerową tak samo jak pod Mostem Wolnisci.
2022-07-03 09:39:38
daniel3ttt: vis pewnie dobije do 15 mln
2022-07-03 10:57:44
one: Tusk kilkanaście dni temu: Zagwarantujemy legalność aborcji do 12 tygodnia. Tusk wczoraj: wierzysz w Boga, nie możesz głosować na PiS. Tak więc - nie pierwszy raz Tusk śmieje się z intelektu swoich wyborców - w tym z "Suskiego".
2022-07-03 11:44:25
suski: oneczku, skoro się prosisz: nic nie zrozumiałeś z wystąpienia Tuska, więc jeśli masz wrażenie że się śmieje z czyjegoś intelektu to raczej z twojego - a gdy wziąć pod uwagę że łączysz kwestie wiary w Boga z legalnością aborcji do 12 tygodnia to śmiało można uznać, że zasłużyłeś nawet na kaczy rechot - cienki jesteś jak trzecioligowy pleban w tych swoich mądrościach
2022-07-03 11:59:47
sierżant_Niemyty_Wycior: vis chyba zapomniałeś o dotacjach
2022-07-03 12:05:05
oxjas1: Przed wyborami politycy PiS zaczynaja tak intensywnie kochac Ojczyzne, obiecajac gruszki na wierzbie, ze zaczyna to wygladac na „zbiorowy gwalt“ … Jakie dziecko z tego powstanie, no takie jak oneczek.
2022-07-03 12:20:52
one: Zachęcam Suski żeby podczas upałów nosić czapkę bo widać, że ekspozycja na słońce stopniowo pogarsza możliwości logicznego myślenia. V przykazanie i nie postytuuj logiki, że nienarodzone dziecko staje się człowiekiem po narodzinach.
2022-07-03 12:41:48
Vito: Suski, całe wystąpienie Tuska to: pis,pis,pis,pis,pis,pis,pis. I tak wygląda wasz program wyborczy od 15 lat.
2022-07-03 13:17:11
barbara1945: na to co sie dzieje w NASZYM miescie to wstyd i hanba
2022-07-03 13:37:02
daniel3ttt: Temat o rynku i szlaku tramwajowym a znajomek-zawistnik znowu jazgot polityczny uprawia. Tak dla oprzytomnienia przypomnę o braku wiarygodności lidera PO, KO czy jak sie tam teraz to zwie i chyba juz legendarnej niezgodzie opozycji . Disiaj mówi co innego a niedługo będzie się wypierał. Czyli kto wierzy w Boga ma głosować na nich tak? Na tych co głoszą antychrzescijanskie hasła poparcia dla zboczeń i domagają się prawa zabijania nienarodzonych tak? Hipokryzja. A tymczasem niejaka M.Prokop z Lewicy uderza w Tuska i pyta jak długo tacy jak on będą się podczepiać pod jakiś kościół, wiarę i Boga. Tylko czekać jak jeździec na białym koniu odwoła swoje wypowiedzi.
2022-07-03 14:35:51
suski: oneczek zaczyna swoją teologię wykładać, i komu tu czapka na upał potrzebna? ptasie móżdżki z pisiej bańki, to jest krótka charakterystyka tego gatunku, spece od interpretacji boskich planów i zamiarów, wylęgarnia obłudy i hipokryzji na podłożu przerośniętego mniemania o sobie nawożonego wrodzoną głupotą i kleszym bajdurzeniem
2022-07-03 14:39:52
suski: vituś najwyraźniej zrozumiał, że się piścom koło doopy pali i że kończy się ich złodziejskie panowanie w tym kraju, a takie idiotyczny jak jego komentarz to z pewnością wina Tuska - bo to jest de facto jedyny przekaz jaki od przeszło 7 lat słyszymy od złodziejskiej władzy PiS
2022-07-03 14:42:02
suski: danielku poluzuj rajtuzka, idź się wyspowiadać jak masz wyrzuty sumienia z powodu masturbacji czy co cię tam męczy, a za teologię się nie bierz bo twoje kompetencje i kwalifikacje kończą się na dymaniu opon w rowerkach
2022-07-03 14:43:21
suski: chwała bogu taki ciemnogród był zawsze w Polsce mniejszością i szybko go ubywa
2022-07-03 16:10:10
daniel3ttt: Oczywiście suski+kilkanaście jego wcieleń nie na temat byle opluć innych. Akurat boskie plany i przykazania to coś co się nie zmienia, choćbyście jak bardzo chcieli naginać, naciągać i przekręcać. Miłuj bliźniego nie oznacza godzenia się ze wszystkim.
2022-07-03 16:38:57
RysiekK22: do daniel333ttt : poroniony projekt tzw centrum informacji turystycznej prze moście jest mega-szkodliwy głownie ze względów estetycznych ( nie pasuje do zamku ) i tylko z tego powodu powinien być czym prędzej zablokowany, co Lud Cieszyna może uczynić ale generalnie ma to, jak zwykle, w ..e :( --- do vis-a : obecne "centrum przesiadkowe" nie jest inwestycją złą samą w sobie , ino że nie spełnia właściwie swych funkcji ze względu na złą politykę transportową tzn nie jest tym czym być powinno czyli punktem łączącym wszystkie główne linie zbiorkomu, a poza tym pchają się tam i zawłaszczają miejsce autobusy pozamiejskie ( gatunek inwazyjny ) które powinny być zatrzymane na obrzeżach miasta (abstrachuję tu od tego, że jest budynek centrum wrzodem architektonicznym niedopasowanym do dworca i kamienic na Hajduka )
2022-07-03 16:45:55
suski: oczywiście danielciu, w doopie był goowno widział szczególnie w kwestiach biblijnych - możesz sobie zapłodnione jajo nazywać człowiekiem, tak samo plemnika, ale akurat o aborcji w biblii nie ma ani słowa, natomiast owszem, sam PB często gęsto morduje ile wlezie, tak samo w jego imieniu i z jego błogosławieństwem, krew płynie rzekami, historia chrześcijaństwa pełna ocieka krwią i to najczęściej chrześcijańską - biblia wcale nie jest jedna, a już jej interpretacji są tysiące i coraz to nowe się pojawiają - a ta twoja to zatęchły kalosz obskuranckiego ciemnogrodu, swoisty biblijny wytrzyj-dupek obłudnych purpuratów i niedouczonych jak ty baranów, boskie plany i zamiary znasz tak jak glista ludzka gramatykę łacińską a nauczanie ewangeliczne widać niewiele lepiej
2022-07-03 17:33:45
daniel3ttt: Twoją interpretację znam i nie wynika ona bynajmniej z PŚ. I tu się mylisz. 5 przykazanie! A ponadto poszukaj Jer.1.5 "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię..."
2022-07-03 17:57:25
daniel3ttt: RysiekK22 Pomysł nawet ciekawy ale chyba nie dla tak małego miasta jak Cieszyn. W Cieszynie trzeba sieci ścieżek rowerowych a jak na razie nikt poważnie za to się nie zabrał. Przypomnę, że Burmistrzyni obiecywala w programie wyborczym scieżki rowerowe. Teraz ma to gdzieś, bo ni ma pieniedzy. Pieniądze owszem by były gdzyby nie wyrzycano ich w błoto, na bezsensowne inwestycje. Namawiają ludzi dojeżdżających do pracy do rezygnacji z własnych samochodów na rzecz rowerów zostawiając im jedynie przemieszczanie się drogami w ruchu samochodowym. Szumnie zapowiadali powstanie ścieżki rowerowej wzdłuż linii kolejowej i nic z tego. Nawet to co jest nad Olzą nie spełnia kryteriów bo zawsze jacyś piesi chodzą po pasie dla rowerzystów. Do Marklowic ani sciezki riwerowej ani pobocza! Chciałbyś gdzieś pojechać z dziećmi na wycieczkę to nie ma gdzie. Zostaje tylko do Czech za Olzę.
2022-07-03 18:20:14
RysiekK22: co jest pomysłem "nie dla tak małego miasta" ???? w temacie ścieżek rowerowych :ze względu na brak miejsca nie wszędzie da się je wydzielić i dlatego jedynym sposobem na umożliwienie bezpiecznej jazdy nimi jest uspokojenie ruchu ulicznego (a najlepiej również wywalenie wszelkich wielkich i ciężkich pojazdów z centrum ). Oczywiście musi to być z poszanowaniem Celu Nadrzędnego jakim w temacie transportu musi być zbiorkom miejski czyli kilka głównych linii o b. wysokiej częstości kursowania. współpraca z transportem rowerowym może się odbywać albo przez wydzielenie miejsca na przewożenie rowerów w autobusach ( to może przeszkadzać w osiąganiu zdolności przewozowej ludzi ) , albo przez organizację sieci rowerów publicznych na dzielnicach- i to jest optymalne
2022-07-03 18:25:36
AntyklerForte+: Niech będzie pochwalony Ojciec Ksiądz Tadeusz i Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek. Umiłowani w Jezusie bracia rozprawiający o aborcji. Jak zajdziecie w ciążę i będziecie z tym mieli problem, to się zgłoście do mnie, wesprę na duchu i pomogę w kłopotach. A póki co skupcie się na przestrzeganiu pozostałych 9 przykazań plus tych 613 z Tory, wszak Tora psu spod ogona nie wypadła i to także Biblia. Przyjdzie czas, że fanatyzm większy niż dzisiejszy wprowadzi karę obcięcia dłoni którą się masturbujecie wbrew Bożej nauce, wtedy będziecie mieli o czym myśleć. Bóg zapłać. z Panem Bogiem.
2022-07-03 18:49:13
one: Suski widać, że nie ogarniasz nadal więc postaram się to wyjaśnić a być może twój łeb tym razem zaskoczy. Tusk miał kilka lat i trochę oleju w głowie aby wyjść z ofertą programową, która trafiłaby nawet do osób, które jeszcze w poprzednim rozdaniu nie wyobrażały sobie dać mu zielone światło. Mógł oznaczyć wszystkie błędy obecnego rządu, mógł rozjechać gościa, którego "będą sądzić świnie" (poczytaj o swoim idolu), mógł skupić się na "gospodarka głupcze". Ale nie... Zamiast tego zaproponował aborcję do 12 tygodnia, LGBTXYZ+ i pewnie powrót do pedagogiki wstydu tak dumnie uprawianej przez elity z poprzedniego rozdania. Jeden - podobno najzdolniejszy z młodego zespołu - zaproponował wyjazdy autobusów co godzinę z wszystkich miast. I to było wszystko na co wpadli po tych kilku latach... Dlatego przewiduję, że nikt z osób o konserwatywnym światopoglądzie nie będzie skłonny choćby na moment zatrzymać końcówki długopisu przy kratce z "PO". A to oznacza, że politykę będą uprawiać nadal twoi koledzy a ty co najwyższej będziesz tworzył sobie kolejne fikcyjne konta i klikał łapka w górę / łapka w dół. Taki oto marny twój los przewiduję na następne 5 lat. Ale chyba się zdążyłeś do tego przyzwyczaić.
2022-07-03 19:42:09
AntyklerForte+: Paltforma przegrała wybory w 2015 bo nie miała odwagi zrobić porządku z czarną stonką i purpurowa mafią - za te błędy ówczesnych rządzących cały naród płaci wysoką cenę już ósmy rok, a biskupi tuczą się razem z aparatem PiS przy korycie władzy - tego błędu co wtedy dziś już Tusk nie popełni
2022-07-03 20:11:52
barbara1945: brawo one
2022-07-03 22:03:30
suski: oneczku, nazwijmy rzeczy po imieniu: na PiS będą głosowali nie wyborcy "o konserwatywny światopoglądzie", tylko aparat partyjny pasożytujący na podatnikach, złodzieje co przy korycie władzy napychają od 7 lat własne kieszenie, kler katolicki z przystawkami zakonnymi co jak pijawka wysysa miliardy z budżetu państwa, do tego ich rodziny, kochanki, utrzymanki itede, plus topniejąca liczba ciemnego ludu mamionego propagandowym jadem kurwizji, takie elementy jak toruńskie pierniki itepe - i będzie was do nieświeżej kupy nie więcej jak 25%, licząc z przekrętami i oszustwami wyborczymi - ja nie wiem, do której z tych grup się zaliczasz ty czy ta "barbara", ale określenie "konserwatywny" dla tej żałosnej menażerii to obraza nawet dla konserwy turystycznej
2022-07-03 22:05:00
suski: a przyzwoity i uczciwy suweren ma już was PEŁNĄ RZIĆ
2022-07-03 22:58:59
one: Nie zrozumiałeś Suski nawet tego jakiego stronnictwa jestem zwolennikiem, więc prościej już nie wyjaśnię. Zanim zaczniesz budować dom sprawdzasz czy pod stopami nie ma piachu. Zanim włożysz łeb do wodopoju odwracasz go aby sprawdzić czy nie nadchodzi horda. Bo co ci z domu, który postawisz na piachu albo co ci z chwili zaspokojenia pragnienia jak za chwilę stracisz głowę.
2022-07-04 08:22:55
marat: Rynek rozkopany... I gdzie teraz będą odbywać się codziennice?
2022-07-04 09:08:08
św. Patryk.: ...we Wiślice?
2022-07-05 00:32:10
Leszek 53: Jako szef najstarszej korporacji w Cieszynie "Radio-Taxi" nie przypominam sobie żeby ktoś z UM poinformował mnie o jakichś konsultacjach, lub konsultował zemną cokolwiek. Dlaczego więc wspominają o taksówkarzach? Według mnie to kolejne kłamstwo żeby tylko dobrze wypaść przed publiką.
2022-07-05 10:28:18
RysiekK22: akurat z tematem taksówek ściśle związane były konsultacje o tzw "planie transportowym". Nie przypominam sobie by ktoś od Was zabierał głos
2022-07-05 10:28:18
RysiekK22: akurat z tematem taksówek ściśle związane były konsultacje o tzw "planie transportowym". Nie przypominam sobie by ktoś od Was zabierał głos
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: